Petrui Gražuliui – įtarimai kišimusi į valstybės ir Rusijos veiklą dėl turtinės naudos: teismas atverčia bylą

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį planuoja toliau nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje piktnaudžiavimu kaltinamas Seimo narys Petras Gražulis.

Ketinama pradėti liudytojų apklausą, po jų parodymus žada duoti ir parlamentaras. Jis savo kaltės nepripažįsta.

„Žinau, suprantu (kaltinimus – BNS), naujų kaltinimų nėra, kaltas nesijaučiu, naudos jokios absoliučiai negavau“, – per Vilniaus apygardos teismo posėdį birželį sakė politikas.

Generalinė prokuratūra kaltina P. Gražulį nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario piktnaudžiavus Seimo nario padėtimi, dėl ko žalos patyrė valstybė.

Bylos duomenimis, parlamentaras iš privačios bendrovės „Judex“ galbūt siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą. Taip pat jis esą siūlė Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais.

Į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų.

Kaltinamajame akte rašoma, kad Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

Prokurorų teigimu, P. Gražulis veikė bendrovės „Judex“ tuometinio generalinio direktoriaus Rimanto Kičo ir bendrovės komercijos direktorės Patricijos Pachomovaitės prašymu. Pastaroji dirbo ir jo padėjėja Seime.

Politikas, įtariama, tuometinį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą Joną Milių prašė veikti „Judex“ interesais, kad nebūtų uždrausta eksportuoti „Judex“ produkciją į Rusiją į Baltarusiją. 

Anot teisėsaugos, už savo veiksmus P. Gražulis, būdamas Seimo nariu, iš privačios bendrovės galbūt gavo turtinės naudos: bendrovės lėšų, neatlygintinai naudojosi lizinguojamu bendrovės automobiliu, kuro kortelėmis, už bendrovės lėšas nupirktais skrydžių bilietais į Stokholmą, Londoną.


Rašyti komentarą...
A
Artistai
2021-09-23 08:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Varto varto tais bylas ir kaip tyčiojosi iš visų taip tyčiojasi,ir neliečiamybę atėmė ir vistiek nieko negali padaryti.eilinis žmogelis jau būtų 15 kartu nuteistas už tokius išsišokimus,o čia juokina klounas ir nieko nedirba tėvynės labui,o alga gauna gera iš mūsų visų mokesčių.geda teisiniai sistemai,dingo iš seimo apsirges ir niekas nežino kur,pabandykite jūs kuris nenueiti į darbą bent vieną dieną niekam nepranešęs,galėsite išvis daugiau neiti,o čia...
Atsakyti
-3

b
bus cirko
2021-09-23 08:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
klerkų šeimos aferistėlis rėkaus, kad nuo sovietų nukentėjo ir dabar kenčia... Jau kiek pelno susigraibė už tai, kad milicininkas kažkada bemoksliam rėksniui į shikną kartelį įspyrė - disidentu patapo.
Atsakyti
-3

V
Valdas
2021-09-23 09:00:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visur šitą skriaudžia. Net nusimyžt autostradoje negali. Žmonės tai nuodino su koldūnais.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų