Tuo metu balsuoti atvykęs prezidentas Gitanas Nausėda galiausiai paaiškino, kodėl į priešrinkiminius susitikimus nepakvietė konservatorių.
Kad jau prasidėjo rinkimai, rodo ne tik tai, kad Lukiškių aikštėje prie balsadėžių eilėje kartu su žmonėmis stoviniuoja šalies vadovai, bet ir tai, kad tarp šalies vadovų gretinasi Petras Gražulis. Kaip visada – su įžvalgomis ir pastebėjimais.
„Visa Europa mane pamatė ir išsigando konservatoriai“, – dėstė P. Gražulis.
Sveikintis nedrįso
Laukiantį eilėje Gitaną Nausėdą P. Gražulis pastebėjo, tačiau prieiti pasisveikinti kažkodėl nedrįso.
„Per mandras, mes per maži, kad sveikintumės su prezidentu, jis gali su Laisvės partija sveikintis. Su visais kitais... – Gal ir jus, Petrai, kada pakvies? – Ne ne“, – liūdesio neslėpė politikas.
P. Gražulis čia užsiminė apie pastaruosius prezidento organizuotus susitikimus su didžiausiomis parlamentinėmis partijomis, į kuriuos vieninteliai nebuvo pakviesti konservatoriai.
„Konservatoriams padariau gėdą ir gaidukams padariau gėdą“, – prisipažino P. Gražulis.
Galiausiai po dviejų savaičių tylos prezidentas paaiškino, ar ketina kviesti konservatorius į prezidentūrą.
„Ši partija turbūt gulasi ir keliasi galvodama apie mane. <...> Ko gero, viskas jau pasakyta, jeigu mes susitiksime tai nieko naujo neišgirsiu. Tad nusprendžiau taupyti laiką“, – paaiškino G. Nausėda.
Belaukdamas eilėje prie balsadėžių prezidentas tikino neva priešingai nei konservatoriais, žmonės jo darbu nesiskundžia.
„Neišgirdau nė vienos neigiamos pastabos savo atžvilgiu. Toks yra mano politiko credo. Aš noriu būti arčiau žmonių“, – tvirtino prezidentas.
Esą sunku išsirinkti
O kalbinti žmonės sakė, kad šiemet Seimo rinkimuose pasirinkti, už ką atiduoti savo balsą, buvo pakankamai sunku:
„Sunku išsirinkti, iš tikrųjų, sudėtinga. Žmonės juk nori būti valdžioje ir kuria visokias keistenybes, pažadus, kad į ją patektų.“
„Nesu iki galo į programas įsigilinusi, bet atmetimo būdu galiausiai išsirinkau.“
Kai kurie kalbinti žmonės pasisako už pastovumą, kad tos pačios partijos, kaip dabar, liktų valdančiojoje daugumoje:
„Atėjau balsuoti už patikimiausius, geriausius ir savo kompetenciją įrodžiusius.“
„Gerai gyvenam, jei ne tas karas, tai būtų išvis pasaka. – Tai pokyčių nereikia? – Ne, kai kur reikia tik pataisų.“
O kai kurie turi savo mėgiamą politiką, už kurį balsuoja, nepaisant to, kokie rinkimai šalyje bebūtų. Pavyzdžiui, už Viliją Blinkevičiūtę: „Aš už ją visada. Visada kaip pensininkė, žinot, palaikau pensininkus.“
Balsuoja labai aktyviai
Balsuojančiųjų gerokai daugiau nei prieš ketverius metus. Iki vidurdienio balsavo tiek žmonių, kiek prieš ketverius metus per visą pirmą išankstinio balsavimo dieną.
Šiuo metu pagal gyventojų apklausas rinkimuose pirmauja socialdemokratai, konservatoriai ir Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušra“. Prezidentas tikino, kad prie pastarosios jėgos iškilimo prisidėjo patys konservatoriai.
„Net neabejotina, kad jie tai daro, jie tai daro sąmoningai ir jie tai daro nuosekliai“, – įsitikinęs G. Nausėda.
Tačiau kai kurioms partijoms ar konkrečiai jų lyderiams apklausos ir reitingai nė motais.
„Ne sociologai priima sprendimus, balsuoja Lietuvos žmonės, mes pasitikime Lietuvos žmonėmis“, – teigė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.
Iš viso 60-yje savivaldybių iš anksto balsuoti žmonės galės iki ketvirtadienio 8 val. vakaro.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!