• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

REKLAMA

Pasak jos, žemesnio atmosferos slėgio sistema vis dar laiko užgulusi Skandinaviją, vakar per šiaurės rytinę, rytinę Lietuvą nutįsęs šios sistemos mišrus (okliuzijos) frontas trumpu lietumi laistė ir perkūnu grūmojo. Antradienį kiek ramesnius orus atneš anticiklono, vardu Ziggi, šiaurinė dalis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) skelbia, kad antradienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija. Vėjas vakarinių krypčių, 6–11 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15 m/s. Temperatūra 24–29, pajūryje 21–23 laipsniai šilumos.

Trečiadienį – kai kur škvalas 15–20 m/s

Trečiadienio naktį daugiausia vakariniuose, dieną daugelyje rajonų protarpiais lietus, perkūnija, vietomis lis smarkiai. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 5–10 m/s, dieną pietų, pietvakarių, pereinantis į šiaurės vakarų, 7–12 m/s, kai kur škvalas 15–20 m/s. Temperatūra naktį 12–17, dieną 23–28, šiaurės vakaruose vietomis 18–21 laipsnis šilumos.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienio naktį daug kur palis, dieną vietomis trumpi lietūs, naktį kai kur su perkūnija. Vėjas vakarinių krypčių, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 10–15, dieną 20–25, pajūryje apie 18 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Sinoptikė skelbia, kad laukia audringi orai

Sinoptikė E. Latvėnaitė praneša, kad trečiadienį, ant banguoto atmosferos fronto užsisukęs nedidelis ciklonas iš pietvakarių pasieks mus, gerokai palaistys.

Apie vidurdienį per Lietuvą šaltasis atmosferos frontas keliaus, padalins ją į atvėsusią vakarinę, šiaurės vakarinę, dar šiltoką vidurio ir kaistančią pietinę ir rytinę puses. Daug kur gausokai lis, perkūnijos trankysis, smarkiausiai pietuose ir rytuose, gali ir kruša čia pabirti, vėjo gūsiai užsisuks.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienis ir penktadienis bus vėsoki, ketvirtadienį dar lis. Ilgasis šventinis savaitgalis turėtų būti šiek tiek šiltesnis, bet vis dar su lietumi ir stiproku vakarinių krypčių vėju.

Kadangi Perkūnas beveik visą savaitę „darbuosis“, tad mūsų tolimų protėvių pamąstymai apie jį. „Perkūnas yra oro ir vandenų, kurio neišsenkamos atsargos yra sukauptos virš akmeninio dangaus skliauto, valdovas. Šiuo vandeniu Perkūnas kas pavasaris pirmojo griaustinio metu apvaisina žemę, o atėjus sausrai, kai požemio būtybės uždaro vandenį, Perkūnas užmuša jas ir paleidžia vandenis drauge su savo lietumi, kuria atgaivina žemę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perkūnas taip pat prižiūri, kad žmonės teisingai elgtųsi ir baudžia neteisingai besielgiančius savo ugninėmis strėlėmis. Perkūną kartais lydi ožys, o perkūno oželis prieš perkūniją mekena. Perkūnas taip pat jodinėja ant sparnuoto žirgo, kuris lėkdamas padangėmis palieka ugninį pėdsaką. Iš nasrų jam eina liepsna, iš ausų – dūmai, pėdose likdavo karštos anglys. Pats Perkūnas su ilga žila barzda ir Mėnulio spalvos veidu, raudonu apsiaustu, apsiginklavęs sidabro lanku su aukso strėlėmis, ant diržo kabo titnaginiai kirvukai, o už diržo užkišti piršto storumo šoviniai.

REKLAMA

Ant galvos Perkūnas dėvi žaibų vainiką ir visą laik medžioja velnius už jų piktadarystes ir pokštus. Kartais Perkūnas pasirodo žmonėms kaip žaliai apsirėdęs medžiotojas ir padeda žmonėms“ iš J. Balio raštų.

Kokie orai laukia?

Antradienį, birželio 18-osios naktį trumpai palis vakariniuose, pietvakariniuose rajonuose, rūkai nusidrieks, daugiausia šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose, dieną vėl trumpai, su perkūnija kai kur nulis. Vėjas vakarinių krypčių naktį 4-8 m/s, dieną 7-12m/s. Naktį 9-14°C, pajūryje apie 16°C, dieną 23-28°C, pajūryje 19-22°C.

REKLAMA

Trečiadienį, birželio 19-osios naktį be lietaus, rūkai nusidrieks, tirštesni vakariniuose rajonuose, rytą ir dieną gausokai, su perkūnija lis, popietę pietiniuose ir rytiniuose rajonuose smarki perkūnija dundės, galima kruša. Vėjas vakarinių krypčių naktį 3-6 m/s, dieną 6-11 m/s, per perkūniją gūsiai 15-20 m/s. Naktį 11-16°C, dieną pietiniuose ir rytiniuose rajonuose 24-28°C, vidurio Lietuvoje 20-23°C, vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose 16-19°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį, birželio 20-osios naktį ir dienos pradžioje lis, dienos pradžioje protarpiais, nakties pradžioje perkūnija dundės. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 7-12 m/s, gūsiai 15 m/s, pajūryje gūsiai 17 m/s. Naktį 8-13°C, pajūryje 14-16°C, dieną 19-24°C, vėsiausia pajūryje.

Penktadienį, birželio 21 d. be ženklesnio lietaus. Vėjas vakarinių krypčių naktį 5-10 m/s, dieną 6-11 m/s. Naktį 8-13°C, pajūryje 14-16°C, dieną 21-26°C, pajūryje 18-20°C.

REKLAMA

Koks bus ilgasis savaitgalis?

Šeštadienį, birželio 22 d. gali trumpai, su perkūnija palyti, daugiausia dieną. Vėjas naktį nepastovus 4-8 m/s, dieną pietinių krypčių, suks į pietvakarius vakarus 7-12 m/s. Naktį 10-14°C, dieną 21-26°C, pajūryje 18-20°C.

Sekmadienį, birželio 23 d. protarpiais palis, dieną galima perkūnija. Vėjas vakarų naktį 5-10 m/s, dieną 7-12 m/s, gūsiai 15 m/s. Naktį 11-16°C, dieną 19-24°C, vėsiausia pajūryje.

Pirmadienį, birželio 24 d. protarpiais palis. Vėjas vakarų 7-12 m/s, gūsiai 15 m/s. Naktį 11-16°C, dieną 17-22°C.

REKLAMA

Antradienį, birželio 25 d. be lietaus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 7-12 m/s. Naktį 9-14°C, vėsiausia rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose, dieną 19-24°C, vėsiausia pajūryje.

Lietuvą siaubė škvalas

Lietuvą siaubė škvalas – gyventojai jau dalijasi vaizdais, kaip smarkus lietus plauna miestų gatves. Sinoptikai praneša, kad artėjantį trečiadienį ir ketvirtadienio naktį taip pat laukia nemalonios permainos.

Gyventojai iš skirtingų Lietuvos kampelių „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ dalijasi vaizdo įrašais, kuriuose matyti, kaip škvalas siaubia miestus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaizdo įraše iš Švenčionėlių matyti, kad škvalas smogė itin stipriai.

„Švenčionėliai, 2024/06/07“, – rašoma šalia vaizdo įrašo.

Gyventojai dalijasi vaizdais: „Pila kaip iš kibiro“

Štai kitas gyventojas taip pat  dalijasi vaizdais iš Utenos.

„Pila kaip iš kibiro“, – rašoma įraše.

Vieni gyventojai komentaruose dalijosi, kad jų miestuose lietus plauna gatves, kiti tvirtino atvirkščiai – kai kur Lietuvoje šviečia saulė.

„Kaip tik grožiuosi balkone, kaip gražiai skalbia Uteną...

Ir dar baladojasi taip nuo dūšios“, – rašo uteniškė.

„Klaipėdoje saulė žeme ridinėjas“, – tvirtina gyventoja.

„Tauragėje saulė ir +25“, – teigia dar kita gyventoja.

Pati ta vasara kai nekankina žmogaus karščiai dirbant lauke – super.
Padebesių senelis (tikras sinoptikas)
Padebesių senelis (tikras sinoptikas)
Nebus, nebus, nebus jokio škvalo nei stipraus vėjo, melaginga informacija !
Smogs!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų