Lietuvoje per savaitę trukusią prevencinę akciją buvo nustatyta per 2 tūkst. atvejų, kai saugusieji važiavo automobiliais neprisisegę saugos diržų, o vaikai nebuvo vežami specialiose sėdynėse.
Europos kelių policijos tinklo (TISPOL) iniciatyva vasario 18-24 dienomis Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, buvo vykdomos vairuotojų ir keleivių saugos diržų bei vaikams skirtų specialių sėdynių naudojimo kontrolės akcijos.
Per savaitę Lietuvos policijos pareigūnai iš viso išaiškino 2 tūks. 40 saugos diržų ir specialių sėdynių naudojimo tvarkos pažeidimų, trečiadienį pranešė Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyba.
2 tūkst. 9 suaugusiųjų nesilaikė saugos diržų naudojimo tvarkos. Nustatytas ir 31 atvejis, kai nepilnamečiai (iki 18 metų) važiavo neužsisegę saugos diržų arba mažamečiai nebuvo vežami jiems skirtose sėdynėse.
Daugiausia nedrausmingų transporto priemonių vairuotojų ir keleivių išaiškinta Kauno apskrityje - 386, Vilniaus - 335, Klaipėdos - 267, Šiaulių - 254, Panevėžio - 220 ir Telšių - 169.
Policijos pareigūnai sako, kad šios policinės priemonės rezultatai, lyginant su praėjusių metų dviem analogiškomis priemonėmis, rodo, kad saugos diržų naudojimo pažeidimų gerokai sumažėjo.
2007 metais vasario 19-25 dienomis organizuotos priemonės metu buvo išaiškinti 3 tūkst. 628 saugos diržų ir vaikams skirtų specialių sėdynių naudojimo pažeidimai, rugsėjo 10-16 dienomis tokių pažeidimų nustatyta 3 tūkst. 235.
Už važiavimą neprisisegus saugos diržų, Lietuvoje asmuo gali būti nubaustas pinigine bauda nuo 100 iki 200 litų.
Pareigūnai sako, kad saugos diržai gali išgelbėti žmogaus gyvybę. Pernai buvo užregistruota nemažai avarijų, kai vairuotojai ar keleiviai susidūrimo metu iškrito iš salono į lauką ir žuvo. Manoma, kad jie važiavo neprisisegę saugos diržų.
Pernai Vilniuje ant stogo apvirto lengvasis automobilis. Juo važiavęs mažametis berniukas ir mašiną vairavusi mama sužalojimų išvengė vien todėl, kad jie važiavo prisisegę saugos diržus, o vaikas buvo vežamas specialiai pritaikytoje kėdutėje.