Per dvi savaites pro langus iškrito net 5 vaikai: tarnybos įspėja atsipalaidavusius tėvus

Pastarosiomis dienomis padaugėjo skaudžių nelaimių, kai mažamečiai vaikai iškrito iš balkonų ir pro namų langus. Marijampolėje iš trečiame aukšte esančio buto lango iškrito vos dvejų metukų berniukas, kuris atsidūrė komoje. Rokiškio krašte pro antro aukšto langą iškrito penkerių mergaitė, kuriai prireikė medikų pagalbos, o vos ketverių berniukui iš Kauno kritimas pro šeštame aukšte buvusį namų langą baigėsi mirtimi. 

Joniškyje birželio 11 dieną iš balkono iškrito 14 metų paauglė, kuri patyrė daugybinius kūno sužalojimus. Vėliau Kaune iš ketvirto aukšto balkono iškrito vienuolikmetė mergaitė, kurią nuo tragiškų pasekmių apsaugojo prie namo augęs alyvų krūmas, tačiau jai trūko plautis, buvo pažeista blužnis ir lūžo šonkauliai.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė tv3.lt teigė, kad tai yra tėvų atsipalaidavimo pasekmės.

„Karantinas baigėsi, mes visus tris mėnesius buvome susikoncentravę ir įsitempę. Dabar galime sakyti, kad karantiną įveikėme. Bet tėvai atsipalaiduoja ir tas atsipalaidavimas jaučiasi net būnant ir su vaikais.

Labai svarbu pasirūpinti vaikais, kad jiems nebūtų prieinami atidaryti langai, degūs ar aštrūs daiktai. Ypatingai daug dėmesio jiems reikia skirti prie vandens telkinių.

Dabar matome, kad labai dažnai nukenčia mažamečiai vaikai. Tai tas amžius, kai mažiesiems reikia ypatingo mūsų dėmesio. Mažamečiai vaikai iš prigimties yra smalsūs ir jie domisi, lipa, lenkiasi ir įvyksta tokios skaudžios nelaimės“, – sakė tarnybos vadovė.

Vaiko teisių apsaugos specialistai po tokių nelaimių susisiekia su šeima ir stebi situaciją.

„Žiūrime, ar daugiau šeimoje nėra vaikų, kaip šeima jaučiasi, pasiūlome psichologinę pagalbą. Kiekviena situacija, kaip ir tėvų reakcija, yra individuali. Dažnai šeimai būna didžiulis skausmas, ypač netekties atveju.

Tėvai stresinėse situacijose vieni prisiima kaltę sau, o kiti yra linkę kaltinti kitus. Šeimoje būna, kad pabyra kaltinimai tiems, kas tuo metu buvo su vaikeliu“, – pažymi pašnekovė.

REKLAMA

Tarnybos vadovė I. Skuodienė pabrėžė, kad mažamečius vaikus prižiūrinčius asmenis būtina informuoti ir instruktuoti, kaip reikia elgtis.

„Labai svarbu tėvams įsivertinti, ar broliai, seserys, kurie prižiūri mažesnius vaikus, ar jie yra pajėgūs fiziškai ir emociškai pasirūpinti mažesniu broliu ar seserimi.

Dabar po karantino suaugusieji dažnai skuba į darbus, nes psichologinė ir ekonominė situacija yra įtempta. Tas skubėjimas, taip pat gali būti, kad atneša tokius rezultatus, kuriuos dabar matome“, – sako pašnekovė.

Pagal įstatymus iki šešerių metų vaikų negalima palikti be priežiūros: „Jei vaikas yra iki 6 metų, tai juo gali pasirūpinti ne jaunesnis kaip 14 metų asmuo. Ekstra situacijoms, kokioms 15 minučių, galima palikti vaiką ir su jaunesniu asmeniu.“


Rašyti komentarą...
n
nuomonė
2020-06-28 16:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
rašiau instrukciją ,kaip pasidaryt saugos diržiuką vaikams,čia galėtų ir greit reaguojantys verslininkai pamačyt. Vaizdelis: mamytė parein iš parduotuvės,kur trumpam buvo išbėgus, o jos vaikelis, penkiametis, kabo tarp šešto ir septinto aukšto gyvas ir sveikas,o galėjo rast išsitaškiusi ant šalygatvio.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų