Patvirtino, kiek nuo sausio augs vaiko pinigai

Nuo kitų metų vadinamieji vaiko pinigai didinami nuo 50 iki 60 eurų, o gausioms, nepasiturinčioms ar neįgalių vaikų šeimoms – nuo 70 iki 100 eurų. Tokiam sprendimui galutiniu balsavimu antradienį pritarė Seimas.

111 Seimo nariai balsavo už, 3 – prieš, 6 susilaikė.

Šiuo metu universali išmoka vaikui siekia 50 eurų, o gausios, nepasiturinčios ar neįgalių vaikų šeimos gauna po 70 eurų už atžalą.

„Mes pateikėme pasiūlymą, kad išmokos vaikams būtų mokamos ne kaip planuojama nuo liepos 1 d., o nuo šių metų sausio 1 dienos“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Seimas pritarė, kad išmokos vaikams būtų didinamos nuo sausio 1 dienos. Vis dėlto ne visi Seimo nariai teigiamai vertino skubiai didinamas išmokas vaikams.

„Svarbiau, iš ko paims, ne kam duos. Dabar matome, iš ko imame – iš kelių fondo. Ar jau visus pagrindinius kelius išasfaltavome. O klimato kaitos fondas? Ten renovuotis nustosime? Tai va tas paskutinių dienų blaškymasis iš vienos pusės į kitą sugadina gerą, teisingą reikalą“, – kalbėjo socialdemokratas Algirdas Sysas.

„Vaiko pinigai kitais metais mums kainuos 500 mln. eurų, 2021 metais – 541 mln. eurų. Nelaidykime pinigų į orą ir nedalinkime jų tiesiog gatvėje, o investuokime į vaikų tobulėjimą, ugdymą. Dėl to aš nenoriu balsuoti už šitą įstatymo projektą“, – Seime sakė Aušrinė Armonaitė.

Prireiks 149 mln. eurų

Ženkliai didesnėms išmokoms šią savaitę pirmadienį pritarė ir Ministrų kabinetas, anksčiau teikęs projektą, kad nuo sausio išmoka didėtų tik nepasiturinčioms, gausioms bei neįgalius vaikus auginančioms šeimoms (nuo dabartinių 70 iki 90 eurų), o visiems kitiems vaikams mokama universali išmoka augtų liepą iki 60 eurų.

Pirminiais skaičiavimais, padidinus išmokas vaikams nuo sausio 2020 metų biudžete papildomai reikės apie 149 mln. eurų. Iš viso universalią išmoką vaikui gautų apie 521,9 tūkst. vaikų, papildomai skiriamą išmoką – apie 151,6 tūkst. vaikų.

REKLAMA

Taip pat R. Šalaševičiūtė su T. Tomilinu registravo siūlymą, kurį tektų įgyvendinti jau kitai Vyriausybei, – nuo 2021 metų universalios vaiko išmokos dydį kelti iki 70 eurų, gausioms ir nepasiturinčioms šeimoms – iki 110 eurų.

„Turime parodyti politinę valią. 70 eurų yra tas skaičius, kuris toliau leis mums mažinti santykinį skurdą šeimose su vaikais“, – siūlė T. Tomilinas.

„Manau, labai smagu įgyvendinti savo rinkimų pažadus, kai jūsų kadencija bus pasibaigusi. Manau, tai ypač nekorektiška, kai savo pažadus primetate kitai Vyriausybei“, – parlamentarų pasiūlymą kritikavo konservatorė Gintarė Skaistė.

Seimas pritarė ir pastarajam pasiūlymui.


Rašyti komentarą...
I
Irma
2019-12-17 15:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne visos seimos turincios daugiau vaiku yra girtaujancios! Gal apsizvalgykit aplinku,manau jei turit nor vena vaika puikei suprantat kiek jem reike ven per mokslo metus o is to vargano minimalaus atlyginimo ir taipsunku gala su galu sudurt o kainos viskam auga vis kasden
Atsakyti
-1

A
As
2019-12-17 12:40:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir dar daugiau girtaujanciu ,smurtaujanciu seimu bus ir valkataujanciu vaiku,o kodel nepadeti seimai kuri augina viena du vaikus?!!jie irgi vaikai kuriu tevai stengiasi dirba,o socialios seimos tegul eina dirbti!!!jue ne invalidai o tik gauna ,, na haliava,,pinigus.tik musu valstybeje taip yra daugiau gauna turtuoliai ir girtuokliai!!
Atsakyti
-16

O
Ooo
2019-12-17 14:17:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pijokai vėl dauginasis... Užuot sterlizave už vaikus padidins..... O visi kiti vaikai dzin
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų