• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai pateikė ilgalaikė birželio orų prognozę.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai pateikė ilgalaikė birželio orų prognozę.

REKLAMA

Prognozuojama, kad pirmasis vasaros mėnuo bus iki 1 laipsnio šiltesnis.

„Praėjusiems šių metų mėnesiams prognozės bent iš dalies išsipildė. N,a o šį kartą pažvelkime kokios yra birželio mėn. ilgalaikės prognozės.

Remiantis naujausiais ECMWF modelio skaičiavimais, prognozuojama, kad birželis (standartinė klimato norma: SKN: +15,9 °C ir 68 mm) bus iki 1 laipsnio šiltesnis, o mėnesio kritulių kiekis apie 10 % didesnis nei norma.

Panašius skaičiavimų rezultatus pateikia kitas (CFSv2) ilgalaikių prognozių modelis. Birželio mėn., skaičiuojama, turėtų būti maždaug iki 0,5–1 laipsnio šiltesnis , o kritulių kiekis – iki 10–20 % didesnis nei norma.

Apibendrinus, šeštasis šių metų mėnuo turėtų būti šiek tiek drėgnesnis, o temperatūra – truputį aukštesnė už daugiametę normą.

REKLAMA
REKLAMA

Žvelgiant į pastaruosius keletą metų, 2018–2019, 2021 ir 2023 m. birželiais buvo šilčiau ir sausiau nei vidutiniškai, o 2020 ir 2022 m. – šilčiau ir drėgniau. 2017 m. birželis pasitaikė vėsesnis ir drėgnesnis už normą.

LABAI SVARBU. Tai yra eksperimentinės prognozės, jų patikimumas nėra labai aukštas. Svarbūs sprendimai, remiantis jomis, neturėtų būti priimami. Pateikta ilgalaikė prognozė nereiškia, kad visai nepasitaikys labai šaltų ir/ar drėgnų dienų“, – LMTH praneša feisbuke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų