Paskelbė vakcinavimo prioritetus: Dulkys teigia, kad gautų vakcinų pakaks pirmajam medikų skiepijimui papildyta 12.59 val.

Jau turimas vakcinavimo sąrašas, apimantis visas visuomenes grupes, o šiuo metu gautos vakcinos pakaks priešakinėse linijose dirbančių specialistų pirmam skiepui, antradienį paskelbė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ministras informavo, kad taip pat turimas Europos Komisijos (EK) ir gamintojo patvirtinimas, kad nuo šiol bent jau artimiausiais trimis mėnesiais Lietuvą pasieks reguliarios kassavaitinės siuntos po daugiau nei 20 tūkst. 400 vakcinų. 

„Be abejo, vyksta nuolatinės EK kaip koordinatoriaus derybos ir diskusijos su gamintojais, tad šie kiekiai gali ir keistis. Be abejo, mūsų lūkesčiai, kad pokyčiai būtų į didesnius skaičius“, – sakė ministras.

A. Dulkys pasakojo, kad šiandien į 5 regioninius centrus į paskirstoma tiek vakar, tiek praėjusią savaitę gauta siunta, tad nuo šiandien skiepijimui yra skiriama daugiau nei 30 tūkst. vakcinų. 

„Kartu su dar praėjusiais metais paskirstytomis ir paskiepytomis vakcinos dozėmis galėsime pilnai patenkinti sveikatos priežiūros, greitosios medicinos pagalbos gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, kito personalo, savanorių, visų kovojančių CPVID-19 priešakinėse linijose pirmojo skiepo poreikį.

Taip pat kitą savaitę gauna siunta bus skirstoma į palaikomojo gydymo ir slaugos bei globos namus, o dar vėliau užtikrinsime revakcinaciją, antrąjį skiepą visoms anksčiau minėtoms grupėms. Jau suderinome sąrašą, apimantį visas visuomenės grupes“, – informavo jis.

Kokie prioritetai?

Ekspertų tarybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Asmens sveikatos priežiūros įstaigų grupės vadovo prof. Laimono Griškevičiaus aiškinimu, jautriausia grandimi kovoje su koronavirusu tapo medikai.

„Dėl jų sirgimo, saviizoliacijos trūksta darbo rankų teikti reikiamas paslaugas“, – pastebėjo jis.

Po medikų pirmiausia bus skiepijami pažeidžiamiausių grupių pacientai.

„Išskirti pacientai, kuriems taikoma peritoninė dializė ar hemodializė, transplantuoti, onkohematologiniai pacientai, retomis imunodeficito ligomis sergantys pacientai. Tie asmenys, kurių būklė pati sunkiausia ir kurių mirtingumo nuo Covid-19 infekcijos rizika yra pati didžiausia.

REKLAMA

Artimiausiu metu bus vakcinuoti ir kiti pažeidžiami asmenys – slaugos, globos, palaikomojo gydymo pacientai“, – aiškino L. Griškevičius.

Vėliau kitas prioritetas sudarytas taip, kad vakciną būtų galima greitai paskirstyti vakcinuoti kitus pažeidžiamus asmenis – pradedant priklausančius rizikos grupei pagal amžių ar kitas lydinčias ligas. Galiausiai bus vakcinuojamos organizuotos struktūros, išskiriant ugdymo įstaigas.

1,5 tūkst. atvejų

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1510 naujų koronaviruso atvejų, mirė 27 žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas. Praėjusią parą taip pat registruota 3730 pasveikusių žmonių.

Iš viso Lietuvoje registruoti 149 tūkst. 497 COVID-19 atvejai, 81 tūkst. 630 asmenų pasveiko, 65 tūkst. 272 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 1996 žmonės. 

Praėjusią parą taip pat detalizuota 19 mirčių nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 2568 COVID-19 pacientai, 196 iš jų – reanimacijoje, deguonis papildomai tiekiamas 1560 pacientų, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 123.

Praėjusią parą Lietuvoje atlikta 10 tūkst. 138 tyrimai dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 667 tūkst. 965.


Rašyti komentarą...
A
2021-01-05 12:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dulkys irgi " filantropas", kaip geicas, sorosas ir fauči, tik kapitalu dar nepasivijo, užtai sorosui galima drąsiai pasimokyti iš mūsų masmedijos, nes šitie tai pranoko pačius save.
Atsakyti
-3

B
Barbora
2021-01-05 12:32:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur tas planas?
Atsakyti
-2

O
Oho
2021-01-05 13:08:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra salutiniai poveikiai del kuriu tyli tie medikai ir med.sesutes,kodel tai yra slepiama kodel nepasako,kad zmogaus sveikatai tai pavojinga ir neaisku kaip atsilieps toliau,sako neprivaloma,tai viska permes ant darbdaviu sparando del skiepu,kur lt demokratija dingo?
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų