• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasipiktinimas iš Zuoko štabo: liko be dalies stebėtojų

„Laisvės ir teisingumo“  štabo Vilniuje – pasipiktinimas. Kaip rašoma partijos pranešime spaudai, 26 partijos stebėtojams buvo panaikinta galimybė dirbti rinkimų apylinkėse.

„Laisvės ir teisingumo“  štabo Vilniuje – pasipiktinimas. Kaip rašoma partijos pranešime spaudai, 26 partijos stebėtojams buvo panaikinta galimybė dirbti rinkimų apylinkėse.

REKLAMA

Partija tokį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) žingsnį vadina „staigmena“.

Skandalingu darbu pagarsėjusi Vyriausioji rinkimų komisija šiandien pateikė naują staigmeną: 26 Laisvės ir Teisingumo partijos stebėtojai, kuriems VRK pati išdavė stebėtojų pažymėjimus, buvo panaikinta galimybė dirbti rinkimų apylinkėse“, – rašoma pranešime spaudai.

Anot partijos, jau prasidėjus rinkimams, 11 val. dienos VRK pareiškė, kad dėl nesuderinamų pareigų jie neturi teisės būti stebėtojais.

VRK svetainėje nurodoma, kad „stebėtoju negali būti tos savivaldybės, kurios teritorijoje stebėtojas turi teisę stebėti rinkimus arba kurios teritorija patenka į rinkimų apygardą, meras, administracijos direktorius, jų pavaduotojai, seniūnai, jų pavaduotojai, rinkimų komisijos nariai, kandidatai, rinkimų komisijos darbuotojai (pvz. informatikai ar buhalteriai), taip pat – nepilnamečiai asmenys“.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad kandidatai negali būti stebėtojais. Tai galioja ir tiems kandidatams, kurie į antrą rinkimų turą nepakliuvo.

Vis dėlto kandidatas į sostinės merus Artūras Zuokas sako, kad rinkimai dėl VRK darbo virsta „visišku farsu“.

REKLAMA

VRK nekompetencija ar piktybiškumas verčia šiuos savivaldos rinkimus visišku farsu. Mūsų partijos stebėtojai yra pašalinti būtent iš tų rinkiminių apylinkių, kurios jau po pirmojo rinkimų turo mums kėlė daugiausia įtarimų“, – cituojamas A. Zuokas.

Policija pradėjo septynias administracines bylas dėl neblaivių ir triukšmavusių rinkėjų

Sekmadienį, vykstant pakartotiniams merų rinkimams, Lietuvos policija pradėjo septynias administracines teisenas dėl rinkėjų elgesio – nustatyti keturi neblaivūs balsuoti atvykę asmenys, dar trys rinkėjai triukšmavo bei keikėsi.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai buvo apgirtęs rinkėjas Vilniaus rajone.

„Surašytas protokolas, nustatytas 3,5 promilės neblaivumas“, – BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Tuo metu Zarasų rajone į rinkimų apylinkę balsuoti atvyko trys neblaivūs asmenys – jiems atitinkamai buvo nustatytas 0,6, 0,4 ir 2,7 promilės girtumas. Jiems gresia atsakomybė už pasirodymą viešoje vietoje esant neblaiviems.

Alytaus apskrities policija gavo pranešimus, kad trys asmenys vartojo necenzūrinius žodžius ir triukšmavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal vieną pranešimą, Alytaus rajone, Miroslavo kaime, rinkimų stebėtoja 11.30 val. pasiskundė pareigūnams, kad nepažįstamas vyras keikiasi necenzūriniais žodžiais ir grasina.

Šiems pažeidėjams gresia atsakomybė už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą.

Iki 17 valandos policija visoje Lietuvoje gavo 34 pranešimus apie galimus pažeidimus per rinkimus, pradėtų ikiteisminių tyrimų nebuvo, dėl dviejų pranešimų iš Vilniaus apskrities pradėti aplinkybių patikslinimai.

REKLAMA

Iš viso nuo kovo pradžios policija gavo per 200 įvairių pranešimų apie galimus pažeidimus per rinkimus.

Šiuo metu pareigūnai atlieka dešimt ikiteisminių tyrimų dėl galimo trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, keliems asmenims pareikšti įtarimai.

Tyrimus atlieka Alytaus, Marijampolės, Utenos, Švenčionių, Klaipėdos, Telšių pareigūnai. Kai kuriose apskrityse atliekama po kelis ikiteisminius tyrimus dėl galimų rinkimų pažeidimų.

Už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise numatoma bausmė – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

REKLAMA

Pakartotiniuose merų rinkimuose iki 18 val. balsavo 42,30 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Iki 17 valandos rinkimų dieną sekmadienį prie balsadėžių atėjo 32,25 proc. rinkėjų. Dar 10,05 proc. jų balsavo iš anksto.

Merų rinkimai vyksta daugiau kaip pusėje – 34 iš 60 – savivaldybių. 

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigsis 20 valandą. 

Merai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Pakartotinis balsavimas vyksta savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungiasi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

Diktatūra įsitvirtina
PEDOpartija eina kaip tankas. Jau ir taip akivaizdu, kad jie laimėjo tarybą Vilniuj ir turbūt mero postą, bet niekaip nesustoja naudoti tokių visokių neaiškių ir turbūt nelabai teisėtų metodų.
Lietuva degradavo visai
Lietuva degradavo visai
Chabalkos vyriausybėje valdo kaip nori, visai su niekuo nesiskaito. Ir taip buvo aišku , kad klastos, tik prie šios VRK jau net nebeslepia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų