Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienio vakarą, apie 21 val. 20 min., Marijonų gatvėje esančio pastato patalpoje rastas mirusios mažametės, gimusios 2013 metais, kūnas be išorinių smurto žymių.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Panevėžio policijos komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Akvilė Aleksejeva trečiadienio rytą BNS sakė, jog policijos pareigūnai tiria dvi galimas nepilnametės mirties versijas.
„Kol kas yra tiriamos dvi versijos. Viena, kad dėl sveikatos sutrikimų nepilnametė galėjo mirti, o kita – dėl savižudybės. Pareigūnai šiuo metu aiškinasi aplinkybes“, – BNS teigė A. Aleksejeva.
Viešbučio telefonu atsiliepusi moteris portalui tv3.lt pasakojo, kad mergaitė buvo atvykusi iš Vilniaus pas močiutę, kuri dirbo viešbutyje Panevėžyje. Tačiau darbuotoja teigė, kad mergaitė rasta ne patalpoje, o kieme.
„Jinai sakė, pasižiūriu, sukniubus mergytė kieme sėdi. Gaivino greitoji, viską, bet nieko“, – pasakojo darbuotoja.
„Mergaitė rasta kieme. Rado tupinčią ar sėdinčią, bet kieme rado. Ten toks stulpas yra. Sako, ko čia būni, einam į vidų. Žiūri, kad nereaguoja į nieką“, – pridūrė moteris.
Mergaitė buvo ne panevėžietė, ji svečiavosi pas giminaitę.
„Kiekvieno vaiko mirtis yra didelė netektis, todėl vaiko teisių gynėjai dėl šio ypač skaudaus įvykio reiškia nuoširdžią užuojautą vaiko artimiesiems“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.
Pasak jo, gavę pranešimą iš policijos, vaiko teisių gynėjai nedelsiant sureagavo ir ėmėsi vertinti situaciją bei inicijuoti vaiko netektį patyrusiai šeimai skubią pagalbą.
„Anksčiau minėtai šeimai yra prireikę vaiko teisių gynėjų inicijuotos pagalbos, kurios teikimu rūpinosi socialiniai partneriai. Tolimesnes minėto įvykio aplinkybes aiškinsis teisėsaugos atstovai“, – komentare Eltai sako G. Batulevičius.
Vaiko teisių gynėjai, atkreipdami dėmesį į pastarojo meto sukrečiančius įvykius, kuriuose nukentėjo vaikai, kviečia artimiausioje vaiko aplinkoje esančius žmones – tėvus, senelius, mokytojus, draugus – būti empatiškiems ir dėmesingiems vaiko kasdienei savijautai ir elgsenai, o pastebėjus nors menkiausią nerimą keliantį ženklą, visuomet pasiūlyti pagalbą.
„Siekiant kurti artimą ryšį šeimoje, tėvams svarbu aktyviai domėtis vaiko gyvenimu ir žinoti, ką jis veikia, kur leidžia laiką bei kas yra jo draugai. Taip pat svarbu kasdien skirti kokybiško laiko atviriems pokalbiams su vaiku, kartu spręsti iššūkius, nes abipusiu pasitikėjimu paremtas santykis su artimaisiais vaikui suteikia saugumo jausmą bei leidžia žinoti, jog ištikus bet kokiems sunkumams, šalia visuomet bus bent vienas žmogus, kuriam jis nuoširdžiai rūpi ir yra pasiruošęs padėti“, – teigia vaikų teisių gynėjai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Gal giminaitė ją išnaudojo kokiems nors negeriems tikslams.