Panevėžio 505-ojo gimtadienio šventė į koncertus, parodas, varžybas, akcijas bei atrakcijas sutraukė minias miestiečių ir miesto svečių, rašo „Respublika“.
Aukštaitijos sostinės gimtadienis dar kartą parodė, kad panevėžiečiai moka švęsti linksmai ir kultūringai, yra išradingi ir turi kuo didžiuotis.
Per jubiliejinį gimtadienį Panevėžyje buvo ir istorinių įvykių. Simboliškai sumaišius Nevėžio ir Vilnelės vandenis buvo atidaryta Užupio ambasada, inauguruotas ambasadorius, o panevėžiečiai įsiliejo į garsiąją Užupio respubliką, Vilniuje gyvuojančią jau dvylika metų.
Panevėžio miesto fotografai įrodė, kad savo nuotraukomis jie gali užpildytti visą miestą. Nuo Laisvės aikštės iki „Fotogalerijos“ jie eksponavo Panevėžiui skirtą fotoparodą. Šešėlyje neliko jaunieji skulptoriai, iš ąžuolo sukūrę ir Laisvės aikštėje išrikiavę didžiuosius Lietuvos kunigaikščius. Miesto darželinukai ir moksleiviai savo piešinių girliandomis apjuosė Laisvės aikštę.
Švęsti susirinkę panevėžiečiai galėjo įsiamžinti tūkstantmečio albume, Panevėžio Dailės mokyklos moksleiviai piešė šaržus ir surengė savo darbų mugę. Šeštadienį Panevėžio gatvėmis žygiavo karnavalas, o vakare minias sutraukė Didysis gimtadienio koncertas, kurio „vinimi“ tapo grupė „Antis“.
Prieš keletą dienų atidarytas naujasis kino centras dovanojo miestui 506 ugnies žibintus danguje, miestiečiai miesto Senvagėje grožėjosi Baltijos šalių muzikiniais fejerverkais.
Sekmadienį visose miesto bažnyčiose buvo meldžiamasi už miestą ir žmones, prie savivaldybės buvo iškilmingai pakelta miesto vėliava, vyko kunigų, menininkų, politikų krepšinio turnyras, šurmuliavo tautodailės mugė.
Silvija GENYTĖ