REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Čekija jau išsiuntė pirmąjį koronaviruso pacientą į Lenkiją, nes vietos ligoninėse pradeda trūkti vietų. Siekiant sustabdyti ligos plitimą, nuo praėjusio pirmadienio Čekijoje uždaromos mokyklos ir dauguma parduotuvių. Prasta epidemiologinė situacija ir Slovakijoje, Estijoje, Prancūzijoje.

Čekija jau išsiuntė pirmąjį koronaviruso pacientą į Lenkiją, nes vietos ligoninėse pradeda trūkti vietų. Siekiant sustabdyti ligos plitimą, nuo praėjusio pirmadienio Čekijoje uždaromos mokyklos ir dauguma parduotuvių. Prasta epidemiologinė situacija ir Slovakijoje, Estijoje, Prancūzijoje.

REKLAMA

Čekija pirmauja visoje Europoje pagal sergamumą pastarosiomis savaitėmis. Šalyje fiksuojama net 15 tūkst. naujų atvejų milijonui gyventojų per paskutines 14 dienų. Antroje vietoje – Estija su 13 tūkst. atvejų, Lietuva piko metu gruodį taip pat buvo pasiekusi 15 tūkst. atvejų ribą, tačiau šiuo metu pavyko sumažinti šį skaičių iki 2,9 tūkst.

Vienas iš čekų imunologų BBC liūdnai pajuokavo, kad čekams jau nebereikės vakcinos, nes koronavirusu persirgo taip daug žmonių, kad šalis yra „ant ribos“ pasiekti kolektyvinį imunitetą be visokių skiepų. Iš 10,7 mln. gyventojų COVID-19 buvo diagnozuotas net 1,3 mln. žmonių – persirgo jau daugiau nei ne dešimtadalis.

REKLAMA
REKLAMA

Centrinėje Europoje – koronaviruso pandemijos protrūkiai

Lenkijoje situacija nedaug geresnė už Čekijos. Trečiadienį šalyje buvo nustatyta daugiausiai naujų užsikrėtimo atvejų nuo lapkričio pabaigos – 17260 per dieną. Panaši situacija ir kaimyninėse valstybėse – Vengrijoje naujų atvejų skaičius vėl pasiekė praėjusių metų gruodžio piko reikšmes.

REKLAMA

Mirtingumas šioje šalyje taip pat vienas iš aukščiausių Europoje – šalies vyr. epidemiologė Cecilia Muller situaciją pavadino „labai rimta“, o premjeras Viktoras Orbanas perspėjo, kad hospitalizuotų žmonių skaičius nuo dabartinių 8 tūkst. greitai gali išaugti iki 20 tūkst. Vengrija tapo ir pirmąją ES šalimi, leidusia naudoti Rusijos vakciną „Sputnik V“, kuria paskiepyta jau apie 10 proc. populiacijos.

Auga naujų atvejų ir mirtingumo skaičius ir Slovakijoje. Šalies premjeras Igoris Matovičius paragino ES vaistų kontrolės agentūrą „paskubinti rusiškos vakcinos įteisinimą“, perspėjęs, kad nuo to priklauso žmonių gyvybės. Anksčiau I. Matovičius sukėlė skandalą šalyje, kuomet neatsiklausęs net savo valdančiosios koalicijos partnerių įsigijo du milijonus „Sputnik V“ vakcinos dozių, net nelaukdamas ES verdikto.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijoje, stipriai nukentėjusioje nuo koronaviruso praėjusiais metais ir taikiusios itin griežtus ribojimus, naujų atvejų skaičius nemažėja taip, kaip norėta. Trečiadienį nuo koronaviruso mirė dar 264 žmonės. Valdžia tvirtina, kad padėtis ligoninėse yra kelianti nerimą, tačiau ramina visuomenę tuo, kad šalis jau „masinės vakcinacijos kelyje“. Kol kas iš 67 mln. prancūzų paskiepyta tik 2 mln.

Estijoje siaučia britiškas koronavirusas

Estijoje susirgimų skaičius padvigubėjo per dvi savaites. Dar vasario 23-ąją naujų atvejų skaičius nesiekė 1 tūkst., o kovo 11-ąją jau užfiksuotas naujas rekordas – 1957 atvejai. Dar dieną prieš buvo nustatyti „tik“ 1443 nauji koronaviruso atvejai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sparčiai augant naujų atvejų skaičius šalyje Estijos valdžia buvo priversta skubiai skelbti „lokdauną“. Nerimą kelia ir faktas, kad net 75 proc. paskutinės savaitės naujų atvejų mėginių parodė koronaviruso mutaciją. Iš jų net 98 proc. žmonių susirgo labiau mirtina ir lengviau plintančia Kento COVID-19 atmaina.

Ispanijoje ir Didžiojoje Britanijoje koronaviruso „atoslūgis“

Tuo metu Didžiojoje Britanijoje sergančiųjų skaičius mažėja ir sudaro 1,3 tūkst. atvejų milijonui žmonių. Dar sausį šalyje buvo fiksuojama po 11-12 tūkst. naujų atvejų milijonui gyventojų per paskutines dvi savaites.

Ispanijoje, kuri buvo viena labiausiai nukentėjusių nuo koronaviruso šalių pasaulyje praėjusiais metais, naujų atvejų skaičius staigiai nukrito. Dar sausio pabaigoje čia buvo nustatoma apie 900 atvejų 100 tūkst. žmonių, o kovo 10-ąją – vos 153, rašoma BBC.

REKLAMA

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų