Vietą, kurioje prekiaujama paveikslais ir kitais meno kūriniais – poilsiautojai dažniausiai palydi akimis. Eidamas pro šalį stabteli tik vienas kitas. O piniginė iš kišenės ar krepšio ištraukiama tik itin retais atvejais.
„Labai bloga situacija, – atsidūsta mažiausiai du dešimtmečius paveikslais prekiaujantis Edvardas. – Palyginti su praėjusiais metais, šiemet pirkėjų sumažėjo beveik dvigubai. Vasara artėja į pabaigą, o iki šiol nesugrįžo net už prekybos vietą valdžiai sumokėti pinigai.“
Pensinio amžiaus vyras dar labiau liūdi, kad vis mažiau paveikslų prekybos vietas aplanko rusai. Nors, anot jo, yra paskaičiuota, kad vidutiniškas vienas rusas Lietuvoje išleidžia apie 1,5-2 tūkst. litų.
„Patys pagalvokite, jeigu rusams nekiltų tiek bėdų dėl vizų ir jos tiek brangiai nekainuotų, kiek tada milijonų jie atvykę paliktų Lietuvoje. Kur valdžios protas?“, – apgailestavo Edvardas. Dar nuo tarybinių laikų prekyba paveikslais ir suvenyrais užsiimantis Edvardas teigė, kad šią vasarą pasitaikė dienų, kai per dieną pavyko uždirbti vos 2 litus.
Kitas pensinio amžiaus prekeivis Jonas pasakojo, kad žmonės iš miesto atvyksta, tačiau jie pinigų paveikslams nebūna numatę: „Pinigai daugiausia skiriami pramogoms, maistui. Arba būna, kad ateina ir sako, jog pabus ir pažiūrės, kiek pinigų liks atostogų pabaigoje. Tada esą sugrįš. Bet vėliau tokie nebegrįžta.“
„Problema ta, kad visiškai nėra jokios reklamos, kuri padėtų pritraukti turistus į Palangą. Juokingiausia, kad reklamos, kaip yra gera atostogauti įvairiuose užsienio kurortuose, apstu, tarsi tyčia norėtume žmones išsiųsti svetur“, – piktinosi balsas.lt kalbintas Jonas.
Anot jo, Palanga šią vasarą yra apmirusi: „Praktiškai nesijaučia, kad šiame kurorte vyktų kokie nors renginiai. Todėl žmonės renkasi kitas alternatyvas. Vienas poilsiautojas pasakojo prieš tai atostogavęs Druskininkuose. Jis teigė, kad ten visko buvo labai daug. Todėl Palanga jam pasirodė net per rami...“
Itin jauna prekeivė Greta balsas.lt pasakojo, kad šiais metais paveikslus perka ne taip gerai, kaip praėjusiais metais, tačiau pirkėjų sulaukiama: „Gali būti, kad šiek tiek mažiau perkančiųjų. Daugiausiai perka lietuviai ir rusai.
Šiais metais ir rusai, ir lietuviai ieško kaip įmanoma pigesnių variantų. Didesnių paveikslų kainos svyruoja nuo 600 iki 1400 litų. Brangiausiai šią vasarą teko parduoti paveikslą už 1500 litų.“