Vasarą triukšmo sostine vadinama Palanga užsimojo tapti tyliu kurortu. Administracinės baudos grės ir už garsiau užtrenktas automobilio dureles.
Kaip rašo "Lietuvos rytas", Palangos valdžia sugriežtino triukšmo prevencijos taisykles - išplėsta viešosios rimties trikdymo sąvoka, nustatytos viešosios tylos zonos ir apribotas statybos darbų laikas.
Viešosios rimties trikdymu dabar bus laikomi ne tik šauksmai, švilpimas, garsus grojimas muzikos instrumentais, bet ir pastatų durų, automobilių durelių trankymas, šunų lodymas, triukšmingas mašinų veikimas.
Palangos taryba nustatė tyliąsias zonas, kurios bus gydymo įstaigų, kurorto sanatorijų, kapinių ir Botanikos parko teritorijose. Čia nebus galima net garsiai kalbėtis, nes garsaus pokalbio metu triukšmas matuojamas iki 55 decibelų. Tyliosiose zonose bus leidžiamas tik 30-45 decibelų triukšmas.
Vasarą Palangoje dirbti statybose triukšmą keliančiais prietaisais darbo dienomis bus leidžiami nuo 9 iki 17 valandos, o savaitgaliais ir švenčių dienomis tokie darbai bus draudžiami.
Muzikuoti kavinių ir restoranų teritorijose iki vidurnakčio bus galima tik be garso stiprinimo aparatūros.
Visame mieste nebus galima viršyti higienos normose tam tikru paros metu nustatyto triukšmo lygio.
Už šių taisyklių nesilaikymą numatytos administracinės baudos nuo 300 iki 1000 litų.
Tačiau nubausti triukšmadarius bus sudėtinga.
Už viešosios rimties trikdymą ir savivaldybės patvirtintų triukšmo prevencijos taisyklių nesilaikymą rašyti protokolus gali policijos darbuotojai ir savivaldybės sanitarijos inspektorius.
Nors Palangos savivaldybė ir yra nusipirkusi 40 tūkst. litų kainuojantį triukšmo matavimo aparatą, juo konstatuoti pažeidimą gali tik asmuo, turintis licenciją atlikti fizikinius matavimus. Tokio žmogaus Palangos savivaldybėje nėra.
Triukšmo matavimo aparatu nustačius pažeidimą, administracinio teisės pažeidimo protokolo surašyti patys palangiškiai negalės. Užfiksuoti jį galės tik į Palangą atvažiavę Klaipėdos visuomenės sveikatos centro darbuotojai.
Keliamą neleidžiamą triukšmą policininkai ir sanitarijos inspektorius nustatinės savo nuožiūra, patys įvertinę, ar jis trikdo viešąją rimtį.