Paaiškino, kodėl Lietuvoje asmeninį gydytoją gali turėti tik prezidentas

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė tris savo asmeninius gydytojus, lydėsiančius jį visą kadenciją. Kam prezidentui reikalingas asmeninis gydytojas, ir kodėl G. Nausėdai jų reikia net trijų, kai dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė verčiasi su dviem, o Valdui Adamkui užteko ir vieno?

G. Nausėda paskelbė tris asmeninius gydytojus: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Skubios medicinos centro vadovas Andrių Klimašauską, Centro poliklinikos šeimos gydytoją Aušrą Apanavičienę ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorių Remigijų Žaliūną. Du pirmieji gydytojai prezidento sveikata rūpinsis Vilniuje, o „MG Baltic“ korupcijos byloje minimas R. Žaliūnas G. Nausėdą prižiūrės Kaune.

Įdomu tai, kad pagal Lietuvos Respublikos prezidento įstatymą G. Nausėdai gali būti skiriami tik du asmeniniai gydytojai, kuriuos teikia sveikatos apsaugos ministras, suderinęs su prezidentu. Už gydytojų suteiktas paslaugas moka Prezidento kanceliarija. G. Nausėda pasirinko tris ir tai padarė planuotai. 

„Išrinktasis Prezidentas konkrečius gydytojus vertino ir rinkosi atsižvelgdamas į pasiūlytų kandidatų kompetencijas ir patirtį. Priimtas sprendimas pasirinkti po vieną mediką iš Vilniaus ir Kauno, tuo pripažįstant abiejų didžiųjų Lietuvos medicinos centrų svarbą. Išrinktasis Prezidentas taip pat pageidavo nenutraukti ryšių su ilgamete Nausėdų šeimos gydytoja“, – asmeninių gydytojų pasirinkimo motyvus vardijo G. Nausėdos rinkimų štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas.

Ilgametė Nausėdų šeimos gydytoja A. Apanavičienė šeimos sveikata besirūpina jau 25 metus.

Dabartinės šalies prezidentės D. Grybauskaitės sveikata rūpinasi du asmeniniai gydytojai: Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos gydytoja Jolita Jakutienė ir gydytojas dr. doc. Vytautas Kasiulevičius. Kadenciją baigusio V. Adamkaus ir jo žmonos Almos sveikata rūpinosi vienintelis Remigijus Valdemaras Nargėla, buvęs žymus Lietuvos pulmonologas. Pastarasis prieš trejus metus netikėtai mirė.

REKLAMA

Asmeninis gydytojas yra būtinybė

Asmeninius gydytojus Lietuvoje pagal įstatymus gali turėti tik šalies prezidentas. Tokia privilegija negali pasigirti nei premjeras Saulius Skvernelis, nei Seimo pirmininkas. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus Lauro Bielinio, toks sprendimas yra logiškas.

„Aš manyčiau, kad turėti asmeninį gydytoja yra tokia tradicija, kuri ateina iš prezidentizmo kultūrų, europinių kultūrų. Asmeninio gydytojo poreikis iškyla kaip išskirtinė politinė savybė. Kodėl ji susidėliojo – man sunku paaiškinti.

Iš kitos pusės prezidentą pakeisti yra be galo sunku. Daug lengviau pakeisti yra Seimo pirmininką, jau nekalbant apie premjerą, kuris apskritai labai lengvai nušalinamas. Jeigu prezidentas tampa neįgalus arba nušalinamas, jo pareigas laikinai eina Seimo pirmininkas. Tokiu atveju greičiausiai ir Seimo pirmininkui turėtų būti paskirtas asmeninis gydytojas“, – sakė politologas.

Tiesa, asmeninių prezidento gydytojų darbo tvarka nėra įstatymais reglamentuota. Kada tikrintis sveikatą, kokius tyrimus atlikti sprendžia pats šalies prezidentas. Taip pat jis turi teisę su sveikata susijusios informacijos neviešinti. Šia teise aktyviai naudojasi D. Grybauskaitė. 

O štai V. Adamkus kasmetinio sveikatos patikrinimo rezultatus skelbdavo viešai.


Rašyti komentarą...
A
As
2019-06-23 18:38:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu kitiems užtenka 1 ar 2 tai kodėl Nausėda gali turėti bent 3.Kazkaip nesuprantu, kuo jis išskirtinis.
Atsakyti
0

A
Aš supratau
2019-06-23 20:07:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis ateina prezidentauti iš šiltnamių kvartalo todėl jam šiltnamio efektas todėl jam trys daktarai ce viskas aišku ane mielas komentatoriau !?!?
Atsakyti
-1

P
Petras
2019-06-24 07:38:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau buvo išrinktas ir mano balsuotas LR prezidentas,gal šį kartą pasiseks? Vėl kažkokie debesys - trys gydytojai labai ligotam, brač...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų