Seimas neleido patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narių Petro Gražulio ir Kazimiero Uokos.
Už Seimo laikinosios tyrimo komisijos rezoliucijos projektą, kuriame siūloma neduoti sutikimo patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jo laisvę, antradienį balsavo 56 Seimo nariai, prieš buvo 35, susilaikė 12 Seimo narių.
Už tai, kad K. Uoka nebūtų atiduotas į prokurorų rankas, balsavo 58 Seimo nariai, prieš buvo 30, susilaikė 10 Seimo narių.
K. Uoka nesigailėjo dėl savo veiksmų per gėjų eitynes, tvirtindamas, kad savo elgesį pakartotų ir dabar.
Po palankaus jam balsavimo Seimo narys P. Gražulis padėkojo kolegoms už tai, kad jie neprarado sveiko proto.
Per gėjų eitynes į policijos akiratį patekęs P. Gražulis piktinosi, kad Konstitucijoje įrašytos vertybės yra neginamos, kad „supuvę Vakarai griauna mūsų vertybes". „Nevalia tokį gyvenimo būdą, kuris griauna valstybės pamatus, propaguoti", - sakė P. Gražulis, pakvietęs stabdyti šitą blogį, kuris eina iš Vakarų.
P. Gražulis ir Kazimieras Uoka įtariami galimai sutrikdę viešąją tvarką ir priešinęsi valstybės pareigūnui. Prokuratūra prašė duoti sutikimą patraukti šiuos parlamentarus baudžiamojon atsakomybėn.
Generalinio prokuroro Dariaus Valio teigimu, surinktoje medžiagoje yra duomenų, kad Seimo nariai K. Uoka ir P. Gražulis šių metų gegužės 8 d. apie 14.30 val. viešoje vietoje, Vilniuje, Upės gatvėje, šalia Baltojo tilto, įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams, nevykdė policijos pareigūnų, atlikusių jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, teisėtų reikalavimų nepereiti užtvaros bei nutraukti neteisėtus veiksmus, primena ELTA.
Prokuratūros teigimu, parlamentarai neteisėtai perėjo policijos užtvarą, pažymėtą specialiąja juosta su užrašu „Stop policija", ribojančią įvykių vietos perimetrą, taip pat panaudodami fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnams.
Savo nuomonę reiškusius P. Gražulį ir K. Uoką gina ir kolegos.