Oficialu: persirgusiems COVID-19 užteks vienos skiepo dozės, taip pat imunitetas „galios“ ilgiau

Persirgusiems COVID-19 reikės tik vienos skiepo dozės, tokiems Sveikatos apsaugos ministerijos siūlomiems karantino pakeitimams norint gauti galimybių pasą pirmadienį pritarė Vyriausybė. Taip pat persirgus imunitetas „galios“ ne 180, kaip buvo iki šiol, o 210 dienų. Šie pakeitimai įsigalios nuo birželio 17 d.

Nurodoma, kad viena RNR tipo („Pfizer“ arba „Moderna“) vakcinos doze pasiskiepijusieji žmonės, kaip ir vakcinuoti pilna schema, švelnesnėmis karantino sąlygomis su galimybių pasu galės naudotis neribotą laiką, tačiau nuo skiepo turės praeiti dvi savaitės.

Portalas tv3.lt primena, jog specialistai ne kartą akcentavo, kad be reikalo aktyvinti imuninį atsaką persirgusiems su dviem skiepo dozėmis nėra naudinga.

„Pirmiausia turime galvoti apie savo sveikatą ir nėra naudinga be reikalo žadinti imuninės sistemos. (...) Turiu aplinkui labai daug pavyzdžių, kai, pavyzdžiui, persirgta spalio mėnesį, o dabar prieš dvi savaites pasiskiepijus pirma doze antikūnų yra didžiuliai kiekiai – lygis aukštesnis, nei buvo po ligos. Tai eilinį kartą įrodo, kad imuninės atminties ląstelės yra sužadintos ir puikiai imunitetas suaktyvintas“, – portalui yra aiškinusi imunologė, profesorė Aurelija Žvirblienė.  

Nacionalinio vėžio instituto (NVI) onkoimunologas dr. Marius Strioga taip pat kritiškai vertino taip ilgai vilkintą sprendimą dėl persirgusiųjų skiepijimo. Jis teigė neigiamai vertinantis tai, kad iki šiol ir persirgusieji skiepijami pagal pilną vakcinacijos schemą.

„Negerai, nėra tikslo tą imuninį atsaką peraktyvinti“, – sakė imunologas.

Imunitetas po persirgimo galios ilgiau

Taip pat ilginamas laikas, kuriam praėjus po persirgimo nebus taikomos švelnesnės karantino sąlygos.

Jei anksčiau ribojimai nebuvo taikomi persirgus COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas), tai dabar šis terminas ilgėja iki 210 d.

REKLAMA

Nurodoma, kad papildomas mėnesio laiko „galimybių paso“ galiojimo laikotarpis nustatomas tam, kad šie asmenys galėtų pasiskiepyti COVID-19 ligos vakcina ir „galimybių paso“ galiojimas nenutrūktų.

Viena vakcinos doze paskiepytieji asmenys galės laisvai keliauti ir Europos bendrijos šalyse.

Ribojimai taip pat netaikomi, jei asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:

- praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

- praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;

- praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo; po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

Ribojimai taip pat netaikomi vaikams iki 16 m. ir atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą – ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

Šie pakeitimai įsigalioja nuo birželio 17 d.

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė pritarė dar didesniems karantino laisvinimams.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-06-14 10:32:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butu juokinga jei nebutu graudu
Atsakyti
-4

s
steponas
2021-06-14 11:04:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
debilizmas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų