REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sprendimai dėl galimybės pagal žmogaus poreikius pasiankstinti antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę galbūt laukia jau ir kitą savaitę, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Visgi jis pabrėžė, kad ministerija rekomenduos laikytis ilgiausio galimo periodo – 12 savaičių.

Sprendimai dėl galimybės pagal žmogaus poreikius pasiankstinti antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę galbūt laukia jau ir kitą savaitę, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Visgi jis pabrėžė, kad ministerija rekomenduos laikytis ilgiausio galimo periodo – 12 savaičių.

REKLAMA

Laisvės partijos narė Ieva Pakarklytė Seime ministro teiravosi, kada bus leista pasiankstinti antrąją dozę bent ne anksčiau kaip po 8 savaičių.

„Deja, pirmos vakcinos dozės nesirenka vis daugiau žmonių ir skaičiai toliau mažės, likučiai kaupiasi. Taip, revakcinacijai yra numatyti skaičiai, bet pirmai dozei kaupiasi. 

Taip pat prisideda tai, kad startavo žaliasis Europos sertifikatas, yra galimybė, kad jis galiotų ir po pirmojo skiepo, bet tai yra palikta šalims apsispręsti. Vadinasi, garantijos nėra, o žmonės ir atostogas planuojasi, ir akivaizdu, kad poreikis pasiankstinti antrąją dozę egzistuoja“, – kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimas – artimiausiu metu

A. Dulkys savo ruožtu teigė, kad greičiausiai nebus apsiribota 8 savaitėmis, o leista kiekvienam pasirinkti individualiai pagal gamintojo nurodytą terminą.

REKLAMA

„Atsakymas būtų toks, kokį jau ne kartą sakėme, kad tų savaičių skirtumas priklauso tik nuo to, kokias turime galimybes vakcinų bendrų kiekių. Jūs teisi, dabar tų kiekių turime tiek, kad būtų galima paleisti šį klausimą. Mes pasiskaičiavome visus scenarijus, skaičiavome ir 8, ir 4 savaičių, nes gamintojas leidžia nuo 4 iki 12 savaičių. 

Tai mes, panašu, judame prie sprendimo, kuris bus priimtas artimiausiomis savaitėmis, galbūt net kitą savaitę, kad tikriausiai sudarysime galimybę ne tik 8 savaites, bet kas žmogus apskritai pasirinktų tą atstumą, kuris būtų patogus tiek, kiek leidžia gamintojas“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jis pabrėžė, kad Sveikatos apsaugos ministerija toliau rekomenduos laikytis 12 savaičių.

„Nes būtent šis laiko tarpas turi didžiausią apsaugą  žmogaus sveikatai. Tai, tikiuosi, kad tas žinias galėsime pranešti kitą savaitę“, – pridūrė jis.  

Pakvietus pasiankstinti skiepą pirmadienį prie „Litexpo“ kilo chaosas

Portalas tv3.lr primena, kad ir šiuo metu atskirais atvejais leidžiama pasiankstinti antrąją minimos vakcinos dozę. Tą leista padaryti abiturientams, švietimo sektoriaus darbuotojams, į užsienį darbo reikalais vykstantiems asmenims, dėl operacijų ar kitų svarbių aplinkybių.

Kai kurios savivaldybės pačios imasi iniciatyvos kviesdamos pasiankstinti skiepą stojant į gyvą eilę be išankstinės registracijos. Tiesa, pirmadienį tai suorganizavus Vilniuje kilo chaosas, nes žmonėms teko ilgas valandas stovėti eilėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kviečiame žiūrėti pokalbį apie tai, ar koronavirusas jau nebekelia grėsmės:

Praėjusią parą šalyje nustatyta 212 naujų COVID-19 atvejų, nuo šios infekcinės ligos mirė keturi žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Šalyje atlikti 15 tūkst. 752 molekuliniai (PGR) ir 5153 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. 

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 156,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 1,5 procento.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 529 COVID-19 pacientai, 74 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA

Deguonis papildomai tiekiamas 418 ligonių, 46 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 45 žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 277 tūkst. 222 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 261 tūkst. 916 asmenų, deklaruoti 211 tūkst. 154 pasveikusieji. Statistiškai šiuo metu serga 5317 žmonių, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 56 tūkst. 79. 

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, o ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

REKLAMA

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4327 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 8753 mirtys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų