Sumaištis prie „Litexpo“ baigėsi: vėl laukia žmonių, norinčių pasiskiepyti „AstraZeneca“

Vilniuje pirmadienį prie „Litexpo“ vakcinacijos centro kilusi sumaištis dėl susiformavusios žmonių eilės nurimo, o eilių kaip nebūtą. Savivaldybė vėl ragina gyventojus, norinčius paankstinti „AstraZeneca“ vakcinos skiepo dozę, atvykti į vakcinacijos centrą. 

„Vakcinacijos centre „Litexpo“ vėl laukiami ne tik užsiregistravusieji antrai „Vaxzevria“ (buv. „AstraZeneca“) dozei, bet ir norintieji pasiankstinti antrąjį skiepą šia vakcina. Rytą susiformavusių eilių nebėra, be registracijos dar bus išdalyta 1700 dozių“, – rašoma savivaldybės socialinio tinklo paskyroje.

Savivaldybė sukvietė atvykti be jokios registracijos

Naujienų portalas primena, kad Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas dar birželio 4 d. socialinėje paskyroje viešai paskelbė apie galimybę gyventojams pasiankstinti „AstraZeneca“ vakcinos dozę. 

„Pirmadienį vėl bus galimybė gauti antrą AstraZeneca skiepą anksčiau – turime bent 3200 laisvų AZ vakcinų, tai užteks tikrai visiems. Realybė tokia, kad pirmam skiepui AZ visiškai nebepaklausi, todėl nėra prasmės jos sandėliuoti – jeigu turite rimtų planų užsienyje artimiausiems mėnesiams, galite pasiskiepyti anksčiau, kad negriūtų atostogų planai.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prie „Litexpo“ Vilniuje buvo nusidriekusi laukiančiųjų skiepų eilė

Bet nuo pirmo skiepo būtinai turi būti praėjusios 4 savaitės (jei neplanuojate kelionių artimiausiu metu, antro AZ skiepo neankstinkite – jis efektyviausias po 9-12 sav. nuo pirmojo, o Galimybių pasas veikia ir su vienu AZ skiepu).

Kaip gauti antrąjį AZ skiepą pirmadienį? Atvykite į Litexpo be jokios išankstinės registracijos nuo 9 iki 19 val., skiepų užteks. Deja, registracijos negalime padaryti - nacionalinė registracijos sistema vis dar neleidžia pasiankstinti antrojo skiepo datos. Bet, tikėtina, per tiek laiko nesusiformuos eilės – nesuvažiuos visi vienu metu“, – tąkart skelbė K. Žukauskas. 

Realybė – kitokia

Nors buvo tikimasi, kad eilės nesusiformuos, jau pirmadienio rytą prie „Litexpo“ atvyko daugybė žmonių. 

„Nežinau, kas sugalvojo pakviesti žmones antrą Astros dozę gauti anksčiau be registracijos, ir tuo pat met metu leisti visus susiregistravusius vakcinuotis kartu. Tie, kas laukia antrosios čia, stovės X valandų. 90 proc. net nebūtų kėlę kojos iš namų, jei būtų žinoję. Tuoj bus riaušės prie Litexpo. UPDATE: Jau ir policija atvažiavo“, – rašė socialinio tinklo vartotojas.

REKLAMA

Prie „Litexpo“ pirmadienį skubėjo ir greitoji medicinos pagalba su švyturėliais. Pranešama, kad greičiausiai nualpo skiepo laukęs žmogus.

Pripažino klaidą

Tuo metu Vilniaus miesto mero patarėjas K. Žukauskas pripažino, kad priimtas sprendimas buvo klaida ir paragino gyventojus nebeatvykti ir negaišti savo laiko, esą vėliau visiems, kurie pageidaus pasiankstinti vakcinos dozę, tai galės padaryti elektroniniu būdu.

„Jau gavau krūvą žinučių apie tai, kas daros „Litexpo“. Akivaizdu, kad nesuvaldėm srauto, nesitikėjom, tokio kiekio nuo pat ryto. Kas nenorite gaišti laiko - rekomenduoju nebelaukti, vykti namo - reikia tikėtis, kad atsiras galimybė pasiankstinti AZ antrą per registracijos sistemą, kad nereiktų laukti gyvose eilėse“, – socialinė paskyroje rašė K. Žukauskas.


Rašyti komentarą...
X
Xxx
2021-06-07 14:12:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik LT tokia bardakynė !
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų