Nuo šeštadienio – nauji karantino atlaisvinimai: keičiasi apribojimai gyventojams ir kai kurioms veikloms

Nuo šeštadienio įsigalioja ne vienas karantino laisvinimas. Nuo šiol bus galima susitikti dviem namų ūkiams, lankytis renginiuose neišlipant iš automobilio, o nuo kovo 10 – ir laikyti vairavimo egzaminus.

Nuo kovo 6 dienos atvirose erdvėse galima bendrauti dviem namų ūkiams arba ne daugiau nei 5 asmenų grupėms. Taip pat toks pats žmonių skaičius galės organizuoti šventes.

Po ilgos pertraukos galės grįžti renginiai, kurių metu bus neišlipama iš automobilio, o jame bus ne daugiau kaip du žmonės ar vienas namų ūkis.

Karantino laisvinimų sulaukė ir nuteistieji kalintys pataisos įstaigose ar tardymo izoliatoriuose. Juose bus leidžiama organizuoti trumpalaikius pasimatymus.

Atsiveria bibliotekos, muziejai, lauko zonos

Laisvalaikis be automobilio taip pat tampa laisvesnis. Nuo šiol bus galima organizuoti iki 5 asmenų fizinio aktyvumo užsiėmimus lauke.

Taip pat 5 asmenų grupėms bus galima kartu lankyti įvairius pažintinius takus, parkus, muziejus, zoologijos ar botanikos sodus, esančius atvirose lauko zonose. Šeimos nariams asmenų skaičiaus ribojimas negalioja.

Nuo kovo 6 galima ir fiziškai aptarnauti bibliotekų lankytojus, per karantiną išsiilgusius naujo skaitinio.

Atvirose erdvėse taip pat leidžiamas neformalus vaikų švietimas, kai užsiėmime dalyvauja iki penkių vaikų.

Nuo kovo 10 – dar daugiau laisvinimų

Itin lauktas ir daug aistrų sukėlęs karantino laisvinimas dėl vairavimo egzaminų taip pat jau ne už kalnų. Nuo kovo 10 bus leidžiama organizuoti vairavimo egzaminus bei praktines vairavimo pamokas.

Kartu su vairavimo egzaminais ir pamokomis, nuo kovo 10 leidžiamas neformalusis suaugusiųjų švietimas ar mokymai atvirose erdvėse, tačiau juose dalyvauti gali maksimaliai 5 žmonės.

Šiuo metu galiojantys judėjimo ribojimai tarp savivaldybių numatyti iki kovo 15 dienos, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad ar galėsime keliauti per Velykas priklausys nuo epidemiologinės situacijos.

REKLAMA

„Dabar nustatyti judėjimo apribojimai galioja iki kovo 15 dienos. Ar reikės svarstyti judėjimo apribojimus Velykų šventėms, dabar nesiimu atsakyti, nes labai daug kas priklausys nuo epidemiologinės situacijos tuo metu.  

Dabar mes ketiname nuo kovo vidurio pasiūlyti apribojimus, kurie būtų labiau susiję su konkrečios savivaldybės epidemiologine situacija. Tai yra, tose savivaldybėse, kuriose padėtis yra bloga ir blogiausia, kad judėjimo apribojimai labiau būtų susieti su jomis, negu kad judėjimai tarp savivaldybių, kur epidemiologinė situacija galbūt ir visai pusėtina“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Sveikatos apsaugos ministras: mutacijos kelia nerimą

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikina, kad šiuo metu kyla nerimas dėl plintančios britiškosios Covid-19 versijos. Ministro manymu vienintelis būdas suvaldyti mutacijų patekimą į Lietuvą – keliautojų testavimas.

Vyriausybės sprendimu, dabar jau atvykti į Lietuvą reikia su neigiamu koronaviruso testu, jo pasidaryti atskridus nebūtų galimybės. Šis reikalavimas bus taikomas atvykstant bet kokios rūšies transportu tarptautinio susisiekimo maršrutais. 

„Tai turi prasmę, nes kalbama ir apie išvykstančius asmenis. Bet, kaip žinoma, Vyriausybė ne taip seniai pradėjo genomo sekoskaitos programą – genomo tyrimus. Tie tyrimai duoda rezultatus, deja, galbūt ne tokius, kokius norėtume. Todėl mes jau Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Marijampolėje, Vilkaviškyje matome britiškosios mutacijos atmainų“, – po Vyriausybės posėdžio sakė jis.

Be kita ko, jis pabrėžė, kad aktyviai palaikomas ryšys su kaimyninėmis šalimis, o dauguma jų pradeda judėti tokio išankstinio testo reikalavimo link, kad būtų daugiau užtikrinta žmonių sveikatos apsauga.

„Turime pripažinti, kad ne visi atvykę ir užsiregistravę testui ir mums parodę informaciją, kad nuvyks, to laikosi ir nuvyksta į mobiliuosius punktus. Taigi rizika didėja. Ir mūsų kaimynai latviai visiškai analogišką tvarką taiko jau nuo sausio mėnesio. Taigi prisigretinome prie kaimynų, nes, deja, paslaptingumas tų mutacijų ir prognozės kitose šalyse kelia nerimą, todėl ėmėmės papildomų priemonių“, – sakė A. Dulkys.

REKLAMA

Kaukės privalomos viduje

Primename, kad nuo vasario 25 dienos, įsigaliojo su kaukėmis ir gyventojų judėjimu susiję karantino pakeitimai.

Nuo šios dienos gyventojams atvirose erdvėse neprivalomos apsauginės kaukės, jei aplink nėra žmonių.

Taip pat gyventojai gali laisvai judėti tarp visų žiedinių savivaldybių

Karantinas šiuo metu pratęstas iki kovo 31 dienos 24 val. 

Kaukių galima nedėvėti atvirose vietose, kai išlaikomas bent dviejų metrų atstumas tarp asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių dėvėjimo uždarose vietose reikalavimai nesikeičia.

Vyriausybė trečiadienio posėdyje nusprendė atlaisvinti karantiną, leisdama bendrauti po dvi šeimas ar du namų ūkius atvirose erdvėse. Atvirose erdvėse gali būriuotis ne daugiau nei penki asmenys, išskyrus šeimos ar namų ūkio narius.

Taip pat Vyriausybė leido didinti paslaugų bei užsiėmimų prieinamumą atvirose erdvėse ribotam asmenų skaičiui. Tai yra, leidžiamos sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse, kai jos vienu metu teikiamos ne daugiau nei 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų arba dviejų namų ūkių narius.


Rašyti komentarą...
v
valdas
2021-03-06 08:40:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikykit kuom save norit,ukiais,bandom,bumbulais,burbulais,ar dar kom norit,jeigu jums patinka,as,ir mano seima,esame zmones,ir seima,ir joki kolukio tvarta,mes nesuprantam
Atsakyti
-13

T
Tyla
2021-03-06 08:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo kada šeimos yra ūkis šlykštu skaityti tegul ta šimonyte šikančia sutraukia!!!
Atsakyti
-23

S
Siaubas
2021-03-06 08:53:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusišikt man ant tų mutacijų-noriu pagaliau susitikti su vaikais iš kito miesto!!!
Atsakyti
-19

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų