Nuo ketvirtadienio keičiasi reikalavimai dėl kaukių dėvėjimo ir gyventojų judėjimo

Nuo ketvirtadienio, vasario 25 dienos, įsigalioja su kaukėmis ir gyventojų judėjimu susiję karantino pakeitimai. Nuo šiandienos gyventojams atvirose erdvėse neprivalomos apsauginės kaukės, jei aplink nėra žmonių. Taip pat gyventojai gali laisvai judėti tarp visų žiedinių savivaldybių.

Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos 24 val. 

Nuo šiol bus galima nedėvėti kaukių atvirose vietose, kai išlaikomas bent dviejų metrų atstumas tarp asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių dėvėjimo uždarose vietose reikalavimai nesikeičia.

Taip pat judėjimo ribojimas pratęstas iki kovo 15 dienos imtinai. Tačiau gyventojams leidžiama judėti tarp žiedinių savivaldybių – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

„Sprendimas dėl judėjimo tarp savivaldybių buvo modifikuotas. Numatyta, kad bendras apribojimas galios iki kovo vidurio. Nuo rytojaus negalios apribojimai keliauti tarp žiedo ir žiedo viduryje esančių savivaldybių. Visų, ne tik mažųjų“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Policija iki kovo vidurio riboja asmenų judėjimą tarp savivaldybių. Tiesa, numatomos kelios išimtys. Tarp jų – kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties.

Taip pat nedraudžiama keliauti atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, dėl sveikatos priežiūros paslaugų, dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.

Ribojimas netaikomas ir asmenims, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Taip pat iš vienos savivaldybės į kitą leidžiama judėti vieno „socialinio burbulo“ nariams. Tai reiškia, kad dvi šeimos arba du namų ūkiai gali bendrauti, jei viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo (kartu su nepilnamečiais vaikais) arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.


Rašyti komentarą...
n
ninka
2021-02-25 08:10:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
jus valdžia visai jau kau kau,kas per išsireiškimai. - žiedai,burbulai.....nu jo,liaudiškai mąstant, burbulus jus ir temoka leisti.....
Atsakyti
-3

A
As
2021-02-25 08:40:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu draudimu tokiu. Buvom parduotuvėj, zmones susigrude mazoj patalpoje, nes i parduotuve tik ribotas skaičius zmoniu. Kai atleis ribojimus, visi bus susigrude, nes visiems visko reikės. Tai visi apribojimai yra blogiau eiliniams zmonems, ir jų nuo viruso neapsaugos. Plus yra apribojimai, o sergančių sk nemažėja. Nematau niekur logikos.
Atsakyti
-1

P
Petras
2021-02-25 07:00:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunaikinta buvusi tarybinė civilinės gynybos sistema ,o nauja tik imituojama rėkdant sirenas, veisiant naujus postus generolams. Tą parodė ir šiandieninė Covid -19 situacija. Duok Die nekiltų avarija kaimyninėj AE.Žmonės neinformuojami ,o tų kalcio jodido tablečių dalyba kaip drambliui banbonkė... Kodėl tais klausimais nesirūpina KAM, gal tai ne ES dūdelė? Nacionalinis radijo ir TV komitetas nereguliuoja per visus galus kišamos prichvatizatoriaus reklamos, kai naudingos nėra arba ji skęsta propagandos liūne.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų