Nudegėte saulėje? Galite neišsiversti ir be nuskausminamųjų

Tarp vienų dažniausiai vasarą lydinčių traumų – nugedimai saulėje. Tačiau „nusvilti“ rizikuoja anaiptol nebūtinai „užkietėję“ saulės vonių mėgėjai, įspėja gydytojai. Tai gali nutikti visiškai atsitiktinai arba net nepagalvojus apie laukiančius nemalonumus.

Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė, gydytoja dermatovenerologė prof. Skaidra Valiukevičienė įspėjo, kad jei jau siekiama pasideginti, tikrai žmogus neturėtų stipriai nudegti.

„Tikrai negalima nudegti raudonai kaip vėžys, taip, kad net negalėčiau naktį apsiversti ant šono, bėgu į dušą ir prašau kefyro, tai tokie dalykai tikrai yra žalojantys. Tai skatina ir odos senėjimą ir odos vėžį“, – priminė gydytoja.

Norintiems išvengti skaudžių pasekmių ji patarė saulėje būti neilgai arba tam tinkamai pasiruošti – dėvėti marškinėlius, skrybėlę.

„Jei norisi šiek tiek įdegti, naudok kremą nuo saulės, nes net ir didžiausią apsaugą naudojant susiformuoja lengvas įdegis“, – sakė ji.

Nudega atsitiktinai

Gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės  pastebėjimu, nors apie apsaugą nuo saulės žmonės žino vis daugiau, rimti, net iki pūslių, nudegimai nėra toks retas reiškinys.

Visgi dažniausiai tokie atvejai būna susiję su neatidumu.

„Pavyzdžiui, žmogus užmigo pliaže, užsimiršęs dirbo sode pasilenkęs vienoje pozicijoje ir pasislinkus drabužiams nudega net ir iki pūslių. 

Kitas variantas – plaukiojo baidarėmis, irklavo. Atrodo, vanduo tykšta, nekaršta, bet būnant vienoje pozicijoje ėmė ir „nukepė“. Taip pat būnant šiltuose kraštuose, atrodo, saulės net nebuvo, bet nepasitepė kremu ir nudegė“, – dėstė gydytoja.

Pirmoji pagalba – kefyras?

Jei jau taip nutiko, kad nudegėme, tinka visos karštį ištraukiančios priemonės. 

„Jei po ranka yra vėsūs drėgni rankšluosčiai, galima juos dėti ant nudegusios vietos. Jei po ranka yra kefyras ar liesa grietinė, galima darytis ir tokius kompresus. 

REKLAMA

Jei turime alijošių, galime iš pasitepti kaip drėkinančia, raminančia, uždegimą malšinančia medžiaga. Jei po ranka turite kremą, kuris turi raminantį, drėkinantį poveikį, tai irgi puikiai tiks“, – pasakojo A. Dumbliauskienė.

Visgi jei jau atsiranda pūslės, didžiulis skausmas, net pakyla temperatūra, tikrai vertėtų pasirodyti gydytojui.

„Kartais tenka išrašyti ir nuskausminamųjų, uždegimą malšinančių vaistų. Gali prireikti skirti ir antibiotikus. Kai situacija tampa neišsprendžiama namuose, tada nereikėtų kažko laukti ir tikėtis, kad išsispręs savaime“, – sakė dermatologė.

A. Dumbliauskienė pridūrė, kad nudegus į pagalbą tinka ir lengvi, drėkinantys losjonai: „Ypač pasiteisina priemonės su pantenoliu, kuris odą ir ramina, mažina uždegimą, siūlyčiau konsultuotis su vaistininku.“


Rašyti komentarą...
k
kauniečiai
2020-08-16 20:53:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
"....kreiptis į vaistininką".Sutinku,beveik 95% pagalbos nuo sausio mėn. žmonės gaudavo iš vaistininkų.Ir patars,ir nuramins ir vaistus pasiūlys,o Kaune Krėvės pr.Gintarinės vaistinės darbuotojos dar ir su šypsena sutiks.Ačiū mergaitės už jūsų gerumą,už pagalbą.Štai kas mus gelbėjo per karantiną.
Atsakyti
0

Žemyna
2020-08-16 22:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol kitą pagalbą gausite, išbandykite kad ir RIEBIĄ grietinę - ištepkite ja visą pažeistą plotą - ir atšaldys degančią odą, ir pamaitins tiek drėgme, tiek riebalais. .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų