Klaipėdoje sunegalavę poilsiautojai susiduria su nepatogumais dėl medicininio aptarnavimo. Ne kiekvienam aišku, kur reikia kreiptis susirgus, kokios paslaugos yra mokamos.
"Vakarų ekspreso" žurnalistai nusprendė išsiaiškinti, kas suteikia medicinines paslaugas galvos skausmu, peršalimu, virškinimo ar kitais sutrikimais besiskundžiantiems poilsiautojams ir kiek jos kainuoja. Apsimetę atostogautojais, kreipėmės į valstybines ir privačias medicininio aptarnavimo įstaigas.
Kaip ir dažnas sunegalavęs poilsiautojas, pirmiausia paskambinome į informacijos tarnybą. Ji galvos skausmu besiskundžiantį uostamiesčio svečią nukreipė į Klaipėdos sveikatos priežiūros centrą. Atsiliepusi konsultantė iš karto ėmė domėtis, kur esame apsistoję. Pagal adresą surado arčiausiai esančią polikliniką - Saulėtąją ambulatoriją.
Klaipėdos sveikatos priežiūros centro konsultantė įspėjo, kad vizitas pas gydytoją kainuos 28 litus. Tačiau paskambinus į Saulėtąją ambulatoriją teko nukabinti nosis - kaina šoktelėjo iki 38 litų, o gydytoja darbą buvo baigusi 12 valandą.
Ant ledo nelikome. Paslaugi konsultantė pasiūlė apsilankyti Turgaus gatvėje esančiame sveikatos priežiūros centro padalinyje.
Siūlo išblaivyti
Nusprendėme paieškoti, kur galvos skausmą gydo pigiau. Pradėjome nuo šeimos klinikos "Kraujažolė". Nudžiugome. Gydytojo apžiūra kainuoja 35 litus - pigiau nei poliklinikoje. Paskambinę į ambulatorinę kliniką "Nefrida", buvome šokiruoti vizito kainos, siekusios 90 litų. "Eilėje teks laukti ilgai ir nuobodžiai", - dar druskos ant žaizdos papylė "Nefridos" atstovė.
"Birutės šeimos medicinos praktika" už apžiūrą prašė 50-ies litų. Taip pat įspėjo, kad už reikalingus tyrimus teks mokėti papildomai.
Sveikatos centras "Viloja" buvo išdidus. Pinigai jiems nė motais - pacientų ir be mūsų jie turi per akis. Todėl suteikti paslaugų atsisakė.
Paskambinome ir L. Grigaliūnienės medicinos paslaugų firmai "Arlaida". Ėmusios skųstis galvos skausmu, likome nesuprastos. "Ar jūs žinote, kokias paslaugas mes teikiame?"- paklausė "Arlaidos" konsultantė ir tuojau pat pridūrė, kad blaivinimo kainos aukštos. Blaivinimas "į namus" kainuoja apie 250 litų.
Viduriavimą gydė telefonu
Nusprendėme patikrinti, kur gydo rimtesnius negalavimus. Karšta saulė, "paplūdimio gardėsiai" tarsi pasufleravo poilsiautojo ligą - apsinuodijimą.
Iš karto kreipėmės į Klaipėdos universitetinės ligoninės Priėmimo skyrių. Tačiau specialisto, galinčio mus priimti, neradome. Konsultaciją nutarė suteikti atsiliepusi geraširdė slaugytoja.
Išsiaiškinusi mūsų dienos meniu, seselė nustatė - kaltas tunas. Vėliau teko visai redakcijai girdint pasakoti, kokiais simptomais skundžiamės, kiek kartų per dieną viduriuojame.
"Pradžioj pabandykite išgerti smektos, jei nepadės - "Rehydron". Labiausiai padėtų enterolis, bet vargu ar be recepto galėsite jo gauti", - patarimų negailėjo slaugytoja.
Seselės patarimai sutaupė 74 kuklaus poilsiautojo biudžeto litus.
Specialistų nuomonė
Susidūrę su kainų įvairove, nusprendėme išsiaiškinti, kas nustato medicinos paslaugų kainas. Kreipėmės į Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoją medicinai Žavintą Kančauskienę.
"Žmonėms su privalomuoju sveikatos draudimu būtinoji pagalba ir siuntimas pas specialistą yra apmokami, o mokamų paslaugų kainyną sudaro Sveikatos apsaugos ministerija", - teigė Ž. Kančauskienė.
Kukliam poilsiautojo biudžetui ir 38 litai - pinigai.
"Gydytojo konsultacijos poilsiautojams turėtų būti nemokamos. Jei žmogus turi sveikatos draudimą, pinigai atostogų metu turėtų keliauti paskui jį", - svarstė Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Rožė Perminienė.
Jurgita Lapienytė