Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už neapykantos ir smurto kurstymą, Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną šlovinusiam kėdainiečiui skirta arešto bausmė, trečiadienį pranešė Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai.

Už neapykantos ir smurto kurstymą, Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną šlovinusiam kėdainiečiui skirta arešto bausmė, trečiadienį pranešė Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai.

REKLAMA

Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dėl kurstymo prieš lietuvių, ukrainiečių ir romų tautybės žmones vyrui teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtas 60 parų areštas ir 365 eurų bauda bei baudžiamojo poveikio priemonė – mobiliojo ryšio telefono konfiskavimas.

Byloje nustatyta, kad kėdainietis šių metų kovą ir balandį, būdamas Kėdainių rajone, pasinaudodamas savo mobiliojo ryšio telefonu ir savo paskyromis socialiniame tinklalapyje vykdė gyvas transliacijas, kurių metu viešai grupių vartotojams transliavo pasisakymus, vartodamas necenzūrinius žodžius ir žeminančias frazes bei rodydamas vulgarius gestus.

Vyras kaltę pripažino ir paaiškino, kad filmuodamas save darė tiesioginius vaizdo įrašus, kuriuose jis niekino ir tyčiojosi iš Lietuvos bei Ukrainos tautų žmonių, šlovino Rusiją ir jos vadovą V. Putiną dėl invazijos į Ukrainą.

REKLAMA

Vyras teigė, kad ant Ukrainos reikia užmesti atominę bombą, ragino V. Putiną užpulti Lietuvą, kad jis sunaikintų lietuvius, pusę jų iššaudytų.

Prie savo sukurtos grupės vyras prisijungti nebegali, nes socialinis tinklas ją užblokavo. 

„Kadangi kaltinamasis taip niekina Lietuvos valstybę, teismas jam išaiškina, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę atsisakyti Lietuvos pilietybės ir ši jo teisė neturėtų būti varžoma, jis gali pasirinkti gyventi toje valstybėje, kurios įstatymus gerbtų, taip pat išaiškina, kad valstybė nieko jam – suaugusiam, sveikam ir darbingam, tačiau nuolat darančiam nusikaltimus ir nusižengimus, kurie kenkia Lietuvoje gyvenantiems žmonėms, duoti neprivalo,“ – pažymėjo teismas.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas skirdamas bausmę atsižvelgė į tai, kad asmuo teistas aštuonis kartus – už vagystes, smurtinius nusikaltimus prieš sutuoktinę, sugyventinę ir kt. Paskutiniu nuosprendžiu paskirtos subendrintos bausmės neatliko – nesumokėjo visos baudos.

Vyras daug kartų baustas administracine tvarka už viešosios tvarkos pažeidimus, narkotinių medžiagų vartojimą, melagingus policijos pareigūnų iškvietimus, necenzūrinių žodžių vartojimą filmuojantis ir tiesiogiai transliuojant socialiniuose tinklapiuose.

Teismas informuotas, jog kėdainiškis baudų nemoka, nedirba, Užimtumo tarnyboje nėra registruotas.

Kaltinamajam paskirta su ankstesniu nuosprendžiu neatlikta bausmė, kuri subendrinta ir paskirtas 60 parų areštas, taip pat piniginė bauda ir telefono  konfiskavimas.

Nesutikdamas su baudos paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, asmuo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Troli, jei toks didvyris, gal padėk kvaileliui, kartu atsėdėsit.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų