• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Perrinkimo siekiančio Gitano Nausėdos štabas sako, kad nors konkurentės Ingridos Šimonytės komanda siekė mažesnio aktyvumo antrajame ture, jo pakanka dabartiniam prezidentui nugalėti.

Perrinkimo siekiančio Gitano Nausėdos štabas sako, kad nors konkurentės Ingridos Šimonytės komanda siekė mažesnio aktyvumo antrajame ture, jo pakanka dabartiniam prezidentui nugalėti.

REKLAMA

„Nepaisant konkurentų taktikos bandyti neakcentuoti šitų rinkimų, tikintis, kad rinkėjų aktyvumas bus mažesnis, manome, kad rinkėjų aktyvumas yra pakankamai geras. Visada galima norėti, kad jis būtų geresnis, bet tai gera prielaida prezidentui G. Nausėdai siekiant antros kadencijos“, – BNS sekmadienį sakė šalies vadovo štabo vadovas Povilas Mačiulis.

„Mano asmenine nuomone, tokia taktika buvo, bet žmonės pakankamai aktyviai dalyvavo rinkimuose“, – pridūrė jis.

Antrajame prezidento rinkimų ture Lietuvos rinkėjai balsuoti ėjo vangiau nei paprastai renkant valstybės vadovą.

Mažiau balsavusiųjų būta tik 2014 metais per antrą turą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkimų aktyvumas antrajame ture siekė 49,61 procento. Rinkimų dieną sekmadienį savo valią pareiškė 38,58 proc. rinkėjų. Dar 11,03 proc. jų balsavo iš anksto. 

REKLAMA
REKLAMA

Pirmajame ture prieš dvi savaites balsavo 59,37 proc. rinkėjų, o 2019 metais per antrąjį turą aktyvumas siekė 53,43 procento.

Rinkėjų sąraše šiemet iš viso buvo 2 mln. 385 tūkst. 234 piliečiai.

G. Nausėda pirmajame ture I. Šimonytę įveikė didele persvara – jis gavo 632 tūkst. arba beveik 44 proc. balsų, I. Šimonytė sulaukė 288 tūkst. arba 20 proc. rinkėjų palaikymo. Todėl politologai ir politikai pergalę jam prognozuoja ir antrajame ture.

REKLAMA

Prezidento kadencija trunka penkerius metus.

Šimonytės štabo vadovas turi paaiškinimą, kodėl rinkimų metu aktyvumas buvo mažesnis

Mažesnį aktyvumą antrajame prezidento rinkimų ture galėjo lemti išankstinės palankios prognozės dabartiniam šalies vadovui Gitanui Nausėdai bei abiejų kandidatų proeuropietiška pozicija, sako kandidatės į prezidentes Ingridos Šimonytės rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė

„Galbūt net ir paskatino (mažesnį aktyvumą – BNS), kada buvo kalbama ir iš pačio kandidato (G. Nausėdos – BNS), kad prognozuojamas tas 75/25 (procentinis balsų santykis – BNS), ir daliai žmonių galėjo pasirodyti, kad jau viskas yra nuspręsta, viskas yra aišku ir galbūt ir neverta eiti palaikyti“, – žurnalistams Vilniuje sekmadienį sakė M. Lingė.

„Kita vertus, manau, kad žiūrint iš kandidatų, kurie pateko į antrą turą, daliai rinkėjų galėjo pasirodyti ir ramu, kad labai panaši (kandidatų – BNS) proeuropietiška kryptis, kuri padeda ir Ukrainai telkti paramą ir (...) pagalbos užtikrinimą“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų