• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po pirmojo Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turo daugelį nustebino 7 procentai rinkėjų balsų, kuriuos surinko galimai prorusiškas kandidatas Eduardas Vaitkus.

Po pirmojo Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turo daugelį nustebino 7 procentai rinkėjų balsų, kuriuos surinko galimai prorusiškas kandidatas Eduardas Vaitkus.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka sako, kad situacija šiek tiek taisosi ir primena apie 2019-ųjų prezidento rinkimus, kur taip pat palankumu Rusijai kaltinamas Valdemaras Tomaševskis surinko 8 procentus balsų.

Tačiau, anot R. Valatkos, tai nebūtinai reiškia, kad E. Vaitkaus rinkėjai yra prorusiški.

„Jei palygintume su tarpukariu, tai visa Lietuva buvo prorusiška – visas politinis elitas, didžioji dalis kariuomenės ir taip toliau.

Mes kariavome du karus Raudonosios armijos pusėje prieš Lenkiją. Mūsų priešai buvo ne sovietinė Rusija, o Lenkija.

Su Vokietija pykomės, Didžioji Britanija ir Prancūzija atrodė kažkur toli“, – teigė publicistas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai – istoriškai labiau rytietiška tauta

Pasak R. Valatkos, lietuviai jau nuo seno yra labiau rytietiška nei vakarietiška tauta. 

REKLAMA

„Apskritai, Lietuvos istorijoje niekaip kitaip nebuvo. Lietuva yra sukurta ant balasto tarp Rytų ir Vakarų.

Vienoje pusėje bizantinė kultūra ir graikiška bažnyčia, o kitoje – Romos bažnyčia ir lotyniška kultūra.

Kaip rašo Stasys Šalkauskis savo filosofiniame tekste, kurį gali suprasti ir ne filosofas – „Lietuviai – istorinių paradoksų tauta“ – lietuviai yra labiau rytietiška tauta negu vakarietiška, bet istorinių kataklizmų ir pasirinkimų metu, jie renkasi vakarietišką kelią.

REKLAMA
REKLAMA

Tą vakarietišką kelią renkasi mažuma, o dauguma po to visą laiką bamba, kad ne tą kelią pasirinkome“, – laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo R. Valatka.

Kaltesni ne politikai, o jų rinkėjai

Apžvalgininkas pabrėžia, kad šitoje situacijoje labiau reikia stebėtis rinkėjais, o ne politikais.

„Keista pykti ant Vaitkaus ar Žemaitaičio. Jie yra tie, kurie naudojasi – galbūt kokiu Vaitkumi irgi naudojasi – bet jei nebūtų tų žmonių, tai ir tokių veikėjų nebūtų. <...>

Demokratiją nulemia dauguma ir visi mažutėliai turi teisę gyventi“, – teigė R. Valatka.

33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

Vaitku balsavo,tas kam reikia taikos ir normalaus ramaus gyvenimo,kam reikia karoir baudziavos balsavo uz bauseda ir smonyte ir likusius.
deja ne rusija o Vokietija,kai buvo pasirasomas Molotovo Ribentropo paktas,Ribentropas pareikalavo,kad Vilnius butu grazintas Lietuvai,Lenkijos jau nebuvo,ji buvo uzimta sovietu ir vokieciu.Stalinas norejo Vilniu padovanot belorusijai,bet vokieciai grieztai pareiske,kad to nebus.
Mane labiau stebina ne 100.000 uz Vaitku, o kas balsuoja uz simonyte? Pensijas ji ateme, ir isdalino bankams, pvm iki dabar 21 proc( ivestas 2008 laikinai ir tt.) vyriausybe tai vistynykas, su gaidziuku priesakyje. Mazochistu tauta,- kuo juos daugiau dulkina, tuo jie laimingesni
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų