Prezidentūra skelbia, kad olenarinėje viršūnių susitikimo sesijoje valstybių vadovai aptars tolesnę infrastruktūros ir sujungiamumo plėtrą šiaurės ir pietų ašyje, transporto ir energetikos projektus, karinio mobilumo stiprinimą, kibernetinio saugumo klausimus bei paramą Ukrainai atkuriant karo nuniokotą infrastruktūrą.
„Susitikimo dalyviai taip pat diskutuos apie bendradarbiavimą su strateginėmis partnerėmis – Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Europos Komisija, Vokietija ir Japonija. 3SI susitikime valstybių vadovai planuoja priimti bendrą deklaraciją“, – skelbiama Prezidentūros pranešime spaudai.
Antradienį G. Nausėda taip pat dalyvaus tarptautinio verslo forumo aukščiausio lygio politinėje diskusijoje.
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė taip pat dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo metu organizuojamoje programoje valstybių vadovų sutuoktiniams, kurią kuruoja Lenkijos pirmoji ponia Agata Kornhauser-Duda.
Trijų jūrų iniciatyva vienija 13 Europos Sąjungos (ES) valstybių, esančių tarp Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Graikiją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją ir Vengriją.
Iniciatyvos strateginės partnerės – Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Vokietija, Europos Komisija ir Japonija. Prie iniciatyvos taip pat prisijungusios asocijuotosios šalys – Ukraina ir Moldova.
Iniciatyvos tikslas – skatinti spartesnę regiono raidą ir ekonominę konvergenciją, stiprinti transporto, energetikos ir skaitmeninės infrastruktūros sujungiamumą šiaurės–pietų kryptimi, didinti ES sanglaudą ir gilinti transatlantinius ryšius tarp ES ir JAV.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!