Nausėda: tikiuosi, kad Lietuva ir JAV atvers naują santykių puslapį

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda tikisi, kad darbą pradėjus naujajam Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentui Joe Bidenui atsivers naujas puslapis santykiuose su Europos Sąjunga (ES), tarp prioritetų bus bendradarbiavimas su Baltijos valstybėmis.

„Aš tikiuosi, kad atsivers naujas puslapis JAV ir Europos santykiuose, ir aš labai tikiuosi, kad lygiai tokį patį puslapį, šviesų, teigiamą, mes atversime ir Lietuvos ir JAV santykiuose, nes J. Bidenas neblogai išmano regiono problematiką, yra čia lankęsis, ir aš tikiuosi, kad bendradarbiavimo su Baltijos valstybėmis prioritetas jo tikslų hierarchijoje bus pakankamai aukštai“, – ketvirtadienį prieš Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį sakė G. Nausėda.

Lietuvos vadovas patvirtino stebėjęs J. Bideno inauguracijos ceremoniją ir pažymėjo, kad naujojo JAV vadovo kalba „nuteikė labai optimistiškai“.

„Norėčiau atkreipti dėmesį į kelis dalykus, kurie išryškino naujojo JAV prezidento vertybes, tai yra tikėjimas ir tai yra šeima, naujasis prezidentas visa savo retorika ir elgesiu demonstravo, kad Amerikos visuomenė ir jis pats asmeniškai grindžia savo pasiekimus ir savo ateitį būtent šiais dviem labai svarbiais dalykais, kuriais šiandieniniame pasaulyje linkstama abejoti. Naujasis JAV prezidentas J. Bidenas tokių abejonių nepaliko ir tai mane džiugina, nes aš laikausi lygiai tokių pačių vertybių“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis taip pat teigė, jog „naujasis prezidentas labai aiškiai identifikavo, kad jis stengsis būti visų Amerikos piliečių prezidentas, tame tarpe ir tų, kurie už jį nebalsavo“.

„Aš manau, kad ši skirtis arba ši žaizda, kuri  šiuo metu susiformavo Amerikos visuomenėje, turi būti išgydyta ir kuo greičiau, ir labai džiugu, kad naujasis prezidentas šį tikslą labai gerai supranta“, – sakė G. Nausėda.

Demokratas J. Bidenas trečiadienį buvo prisaikdintas 46-uoju JAV prezidentu per iškilmingą ceremoniją ant Kapitolijaus laiptų. Jis pakeitė rinkimus pralaimėjusį Donaldą Trumpą, trečiadienį ryte palikusį Baltuosius rūmus ir nedalyvavusį įpėdinio inauguracijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų