Nausėda susitiko su Dieveniškių gyventojais: „Tai visos Lietuvos problema“ Papildyta 17.28 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda vieši Dieveniškėse, kur susitiko su vietos gyventojais. Prezidentas tikino, kad siekia įsiklausyti į vietos bendruomenės rūpesčius, nes nelegalių migrantų antplūdis – visos Lietuvos problema.

26

„Rytoj su partijų lyderiais kalbėsime apie vieningą poziciją ir sprendimus migracijos krizei spręsti.

Tai nėra vienos Vyriausybės, kelių savivaldybių, ar kelių vietos bendruomenių problema. Tai visos Lietuvos problema, kurią sėkmingai išspręsti galime tik kartu.

Todėl prieš rytojaus susitikimą susitikau su Dieveniškių gyventojais. Tam, kad išklausyčiau jų rūpesčius“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė šalies vadovas.

TV3 Žinių tarnyba šiuo metu yra Dieveniškėse ir praneša, kad žmonės būriavosi prie Dieveniškių laisvalaikio salės, kur vyko susitikimas su G. Nausėda, nes į vidų pavyko patekti ne visiems. Tiems, kuriems nepavyko susitikti su prezidentu, piktinosi, kad su jais niekas nebendrauja. Žmonės taip pat neslėpė apmaudo, kad išvažiuodamas prezidentas nesustojo su jais pakalbėti lauke.

Išvykus prezidentui, Dieveniškių gyventojai bendrauja su Šalčininkų rajono meru Zdislavu Palevičiumi.

Apie būtinybę kalbėtis su vietos gyventojais prezidentas kalbėjo ir antradienį.

„Supraskime viena – padėtis tikrai yra pakankamai rimta, neieškokime priešų čia, šalies viduje. Jų paprasčiausiai nėra. Jeigu kažkas mėgina ant šito politinių galimybių stalo palesioti trupinių, tai geriau šitą darbą palikti žvirbliams, jie gerokai geriau atliks šitą darbą“, – teigė G. Nausėda.

Paklaustas, ar planuoja nuvykti pasikalbėti su pačiais migrantais apie jiems sudarytas gyvenimo sąlygas, G. Nausėda atsakė, kad pirmiausia kalbėsis „su mūsų žmonėmis“.

„Kalbėsiuosi, kokios pagrindinės problemos jiems šiandien iškyla, kokios baimės jų akyse, kaip tas baimes būtų galima įveikti.

Reikia kalbėti ir su migrantais, kalbėti apie tai, kad sudėtinga jiems bus čia, dėl labai paprastų ir objektyvių priežasčių – Lietuva per maža, kad galėtų priimti didelį migrantų antplūdį ir garantuoti tokias teises, kokias jas įsivaizduoja“, – teigė šalies vadovas.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Migrantai Lietuvoje

Vidaus reikalų ministerija anksčiau buvo numačiusi iki rugsėjo pirmos apgyvendinti kelis šimtus migrantų – Dieveniškių buvusioje technikos mokykloje.

Tačiau protesto akcijas rengiantys Dieveniškių gyventojai teigia prieštaraujantys migrantų apgyvendinimui miestelio teritorijoje, kadangi vieta, kurioje ketinama apgyvendinti migrantus, yra per porą dešimčių metrų nuo veikiančios mokyklos.

 Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį patikino, kad šiuo metu neketinama vežti migrantų į Dieveniškes, bet miestelio technikos mokykla laikoma kaip rezervinė vieta apgyvendinti užsieniečiams.

Į Lietuvą šiemet jau bandė patekti daugiau nei 3 tūkst. neteisėtų migrantų, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.


Rašyti komentarą...
L
Liudna
2021-07-28 17:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tegul vyriausybe dar labiau riejasi su kaimynais ir lenda ten kur ju niekas nepraso .....tai sulauksim dar baisesniu dalyku ,kaip ES , greit patys turesim iseiti uzleisdami savo namus . LIUDNA , toks valstybes valdymas prie gero neatves...
Atsakyti
-5

V
Vitas
2021-07-28 17:55:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne priešų reikia ieškome , o kaltų už tokią situaciją Lietuvoje , kurie turi atsakyti už visa tai kas dabar vyksta .
Atsakyti
-1

R
Rasikas
2021-07-28 17:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentas pamiršo pasiimti kartu Raską?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų