„Dėl kai kurių dalykų, ypač dėl Užsienio reikalų ministerijoje įdomios konkursų tvarkos, primygtinai rekomenduosiu naujajam užsienio reikalų ministrui atlikti ne tik finansinį, bet ir visapusišką veiklos auditą“, – žurnalistams pirmadienį sakė šalies vadovas.
„Kad išsiaiškinti tam tikras aplinkybes, kaip konkursai yra organizuoti, kaip kai kurie žmonės iš anksto žino, kad juose nugalės, tai jau nebe konkursas“, – pridūrė jis.
Rugpjūčio pabaigoje portalas „Delfi“ skelbė, kad užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio pirma sekretorė ir padėjėjas tapo atašė.
Pats G. Landsbergis atmeta dalies politikų įtarinėjimus dėl proceso neskaidrumo ir nustatytos tvarkos nesilaikymo, pabrėždamas, jog abu jo komandos nariai laimėjo konkursą, kuriame turėjo teisę dalyvauti.
Ministro teigimu, anksčiau diplomatinėje tarnyboje buvo nemažai atvejų, kuomet paskyrimai buvo politiniai, tačiau dabar galimybė vienašališkai suteikti diplomatinį rangą yra panaikinta.
Jis taip pat pabrėžė, kad komentuojant diplomatinį konkursą, kuriame dalyvavo jo komandos nariai, „manipuliatyviai bandoma naudoti kitą formuluotę – vadinamąjį įdiplomatinimą“.
„Nevaldomo liežuvio pavyzdys“
G. Nausėda sureagavo ir į konservatorių lyderio išsakytą kritiką Prezidentūrai. G. Landsbergis partijos suvažiavime sekmadienį teigė, kad kai kurie prezidento patarėjai laikosi antisemitinių nuostatų.
Pasak G. Landsbergio, „sunku nematyti paralelės tarp prezidento patarėjo, parašiusio seriją šlykščiausių tekstų, „Tomkaus spaudoje“ (dienraštyje „Respublika“ – BNS), ir į Seimo vartus besibeldžiančio Konstituciją bei priesaiką sulaužiusio Žemaitaičio“.
Konkrečios G. Nausėdos komandos nario pavardės G. Landsbergis neįvardijo, tačiau „Respublikos“ dienraščio vyriausiuoju redaktoriumi dirbo dabartinis prezidento patarėjas komunikacijai Frederikas Jansonas.
Prezidentas teigė, kad tai „dar vienas nevaldomo liežuvio pavyzdys“.
„Matyt, kad pastaruoju metu užsienio reikalų ministrą prispaudė tiek visokių rūpesčių, kad jis nusprendė smogti atgal, tačiau lygiai su tokiu pačiu pagrindu aš galėčiau jį patį pavadinti visokiais epitetais, nepateikdamas nei jokių įrodymų, nei jokių argumentų“, – sakė G. Nausėda.
„Gaila, kad pakankamai dar jaunas žmogus eina tokiu ne visai tinkamu keliu, bet čia jo problemos, manau, kad turime žvalgytis nebe į tai, kas pabaigė savo kadenciją ir imsis kitų darbų, bet žvelgti į priekį“, – dėstė prezidentas.
Šalies vadovas sako, kad nors G. Landsbergis nepaminėjo F. Jansono pavardės, „verta pamąstyti“ apie kreipimąsi į teismą dėl šmeižto.
„Manau, kad taip ir kalbama, kad paskui būtų galima išsisukti. Jeigu žmogus turėtų pakankamai drąsos ir vyriškumo, jis tiesiai ir įvardintų, o ne šiaip kažką tai šnekėtų, kas jam ant liežuvio užplaukia“, – teigė G. Nausėda.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!