• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų valstybių Rusijai pritaikytos sankcijos turėtų būti toliau griežtinamos, teigia prezidentas Gitanas Nausėda. 

Vakarų valstybių Rusijai pritaikytos sankcijos turėtų būti toliau griežtinamos, teigia prezidentas Gitanas Nausėda. 

REKLAMA

Taip šalies vadovas kalbėjo trečiadienį vykusiame susitikime su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretore Liz Truss, kurio metu aptarta karinė pagalba Ukrainai, dar griežtesnių sankcijų taikymas Rusijai, NATO rytinio flango gynyba, pranešė Prezidentūra. 

„Iki šiol pritaikytos beprecedentės sankcijos Rusijai, kurias koordinavo ES, Jungtinė Karalystė, JAV ir Kanada, turėtų būti toliau griežtinamos“, – sakė prezidentas. 

Pasak prezidentūros, G. Nausėda susitikime taip pat teigė, kad ukrainiečiams kovojant už savo ir visos Europos laisvę būtina suteikti Ukrainai finansinę, humanitarinę ir karinę paramą,

Šalies vadovo teigimu, Rusiją nuo pasaulio reikia izoliuoti ekonomiškai, finansiškai, technologiškai, o oligarchams ir jų šeimų nariams pritaikyti individualias sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigiama pranešime, G. Nausėda taip pat pasisakė už tokių pačių sankcijų įvedimą Baltarusijai.

Šalies vadovas teigė, kad rytiniame NATO flange reikia galvoti ne tik apie atgrasymo priemones, bet ir stiprinti gynybinius pajėgumus, nedelsiant dislokuojant reikalingas pajėgas Lietuvoje ir Baltijos regione, stiprinant Jungtines ekspedicines pajėgas ir skiriant ypatingą dėmesį oro gynybai.

REKLAMA

Ketvirtadienį L. Truss susitiks su trijų Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais, su kuriais taip pat aptars karą Ukrainoje, pagalbos priemones ir Baltijos šalių saugumo situaciją.

Kremlius praėjusią savaitę įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, sukėlusį pasibaisėjimą ir įtūžį visame pasaulyje. Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę.

Reaguojant į besikeičiančią saugumo situaciją, NATO ėmė stiprinti rytų Aljanso gynybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų