REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepraėjus nė metams nuo savivaldybių tarybų rinkimų, klausimas, kas valdys Vilnių vėl lieka atviras. Dabartinės koalicijos pozicijos nėra tvirtos, ją skaldo tiek opozicijoje esančios partijos, tiek nesutarimai koalicijos viduje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau galima teigti, kad pagrindinė nesutarimų priežastis ne partijų ideologiniai skirtumai, bet atstovavimas skirtingiems verslo interesams. Vis dėlto dabartinė Vilniaus valdžia išskirtinio dėmesio „Rubicon group” nerodo, nes nori būti „visiems vienodai teisinga”.

REKLAMA

Abejonės liberaldemokratų vieningumu

Vilniaus savivaldybėje daugumą sudarančią liberaldemokratų partiją kritikuoja ne tik opozicijoje esantys konservatoriai, bet ir valdančiajai koalicijai paramą deklaravę Liberalų sąjūdžio atstovai. Prieš pora savaičių liberalų sąjūdis pateikė liberaldemokratams pretenziją, kurioje išsako abejones jų partijos vieningumu ir pajėgumu tęsti reformas savivaldybėje.

Vilniaus vicemeras, liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas, Arūnas Štaras pareiškė, kad abejones sukėlė tai, jog „kai kuriais atvejais liberaldemokratų partijos nariai balsavo ne taip, kaip oficialiai skelbiama. Partijos vadovybė laikėsi vienos nuomonės, o atskiri nariai – priešingos”. Anot A. Štaro, pagrindinis dalykas, privertęs suabejoti liberaldemokratų vieningumu, buvo sklypo Parodų gatvėje, Lazdynuose, privatizavimo istorija. Buvo siekta, jog žemė liktų savivaldybės įtakoje ir nepatektų į „Rubicon group” rankas, tačiau keli liberaldemokratų frakcijos nariai balsavo priešingai nei skelbiama oficialiame frakcijos pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

A. Štaras taip pat apgailestauja, jog jis nesulaukė žadėto  liberaldemokratų palaikymo, kuomet buvo renkamas „Vilniaus pramogų parko" vykdymo priežiūros komisijos pirmininkas.

Šie atvejai, anot A. Štaro, leidžia daryti išvadas, jog liberaldemokratai nevykdo prieš pusę metų padarytų susitarimų ir rinkėjams duotų pažadų siekti, jog sprendimai savivaldybėje būtų daromi miesto, o ne privačių interesų naudai: „Matyti, jog liberaldemokratų frakcijos vadovų nuomonė arba nepasiekia atskirų jos narių, arba kažkas tą nuomonę pakreipia jam naudinga linkme“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie kaltinimus nieko nežino

Tuo tarpu liberaldemokratų vicemeras Evaldas Lementauskas teigia, jog apie liberalų sąjūdžio abejones jų vieningumu ir gebėjimu vykdyti reformas, nieko nėra girdėjęs. Jis teigia, jog „liberaldemokratų frakcija tvirta, vieninga ir laikosi pozicijos, kurią deklaruoja“. 

A. Štaras įvardina, jog sėkmingam koalicijos darbui trukdo buvusio mero A. Zuoko bei liūdnai pagarsėjusios „Rubicon group” bandymai susigrąžinti įtaką. Tačiau E. Lementauskas tokių bandymų sureikšminti nelinkęs: „„Rubicon group”, turėjusi nemažą įtaką praėjusios kadencijos metu, nori ją išlaikyti, bet jai tai nesiseka. Mes deklaruojam tokį principą: visoms verslo grupėms vienodos sąlygos, jokių išskirtinių sąlygų”. 

REKLAMA

K. Masiulis: matau daugelio oligarchų įtaką

Tą patį kaltinimą A. Štaras meta ne tik liberaldemokratams, bet ir konservatoriams: „Mes su konservatorių partijos vadovais maloniai pasišnekam, o po to pamatom, kad kai kurie nariai vis tiek veikia taip, kaip ponui Zuokui ar tai jo garsiai aplinkai naudinga”.

Tačiau Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis oponuoja A. Štarui, Liberalų sąjūdį kaltindamas „Eikos” projektų „prastūminėjimu”.

K. Masiulis dabartinei koalicijai linki kuo greitesnės baigties, nes ji „ne tik nepajėgi vykdyti reformas, bet ir galvoti apie jas“. Vienintelis jų rūpestis „ruoštis Seimo rinkimams ir rinkti pinigėlius į juodą kasą“.

REKLAMA

K. Masiulis mano, jog  dabartinė valdančioji koalicija turi savų interesų ir siekia, kad jie būtų įgyvendinti, o liberaldemokratai tuos interesus atitinkamai valdo: „Rubicon gal dabar nėra taip remiamas, gal greičiau skriaudžiamas. Tačiau matau daugelio kitų oligarchų įtaką –  VP Market, Eikos, A. Putramento”.

Vilniaus ateitis lieka neaiški

Kadangi dabartinei Vilniaus valdžiai įtaką daro įvairios verslo grupuotės, nieko stebėtino, kad partijų nariams nėra paprasta bendradarbiauti. Todėl kyla rimtų abejonių dėl valdančiosios koalicijos stabilumo. Vis dėlto lieka neaišku, ar dabartiniams Vilniaus tarybos nariams pavyktų užtikrinti efektyvesnį Vilniaus valdymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdį domintų bendradarbiavimas su konservatoriais, tačiau anot A. Štaro, neaišku, ar „jie turi savarankišką politiką, ar elgiasi taip, kaip A. Zuokui naudinga”.

K. Masiulis teigia, kad jų partijai būtų priimtiniausia anksčiau bandyta suburti “švaros koalicija”, kurią sudarytų konservatoriai, socialdemokratai, liberalų sąjūdis bei lenkų rinkimų akcija. Jis mano, jog liberalų sąjūdis turėtų pasitraukti iš dabartinės koalicijos, tačiau teigia, kad “iki šiol matė tik išdavystes po garbės žodžio priedanga”.

REKLAMA

Valdančiąją koaliciją sostinės taryboje yra sudarę socialdemokratai, liberaldemokratai ir Lenkų rinkimų akcija, tačiau paramą jai deklaruoja ir Liberalų sąjūdis, už tai gavęs vicemero postą, kurį užima A.Štaras.
Valdančioji sostinės koalicija taryboje turi 26 mandatus, o tarp pozicijos ir opozicijos atsidūrusiam Liberalų sąjūdžiui rinkimai lėmė 4 vietas.

Opozicijai priklausančios partijos - Tėvynės sąjunga, Rusų sąjunga ir liberalcentristai - turi 21 mandatą.

Vitalija Kurlianskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų