Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Šiandien 12.00 val. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybės rūmuose priima NATO generalinį sekretorių Andersą Foghą Rasmusseną.

REKLAMA

Susitikime taip pat dalyvauja užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO Kęstutis Jankauskas.

A. F. Rasmussenui atvykus į Vyriausybės rūmus, susirinkę garbingi svečiai buvo vaišinami prancūzišku šampanu. Plačiai šypsodamiesi, A. Ažubalis ir R. Juknevičienė aktyviai kalbino NATO delegaciją, o po 10 minučių trukmės pasisveikinimų ir šampano degustacijos, aukšti pareigūnai sugužėjo į Ministrų valgomąjį pietauti.

REKLAMA
REKLAMA

13.00 val. planuojama trumpa spaudos konferencija, kurios metu NATO generalinis sekretorius atskleis savo vizito Lietuvoje tikslus.

Tai antrasis NATO vadovo vizitas į Lietuvą. Pirmą kartą jis lankėsi 2009 m. spalio mėnesį.

[papildyta 15:00] Premjeras A. Kubilius pažymėjo, kad A. F. Rasmussenui vadovaujant NATO organizacijai jis pamatė daug geros pažangos NATO veikloje. Per pietus ministrų valgomajame jis su gerbiamu svečiu aptarė artėjantį NATO samitą Čikagoje, naujus iššūkius, su kuriais saugumas susiduria mūsų regione.

„Turėjome galimybę aptarti tai, kad krizės metu buvome priversti mažinti finansines išlaidas gynybai, bet kartu turėjome galimybę aptarti tai, kad valstybių finansinių sistemų saugumas, energetinis saugumas šalia karinio saugumo yra sudėtinės bendro saugumo dalys. Šioje srityje mūsų žingsniai ir partnerystė su NATO organizacija yra labai svarbūs“, – žurnalistams sakė premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu NATO generalinis sekretorius negailėjo gerų žodžių Lietuvai ir džiaugėsi, kad tai būtent ta šalis, kuri įneša šviežių idėjų ir įžvalgumo į NATO veiklą ir diskusijas. A. F. Rasmussenas kalbėjo diplomatiškai, tačiau jo kalba neatskleidė jokių naujų faktų ar konkrečių planų.

„Mes kartu su Lietuva dirbame Afganistane ir dirbame teisinga linkme – neužtikrintumas mažėja, o afganų pajėgos darosi vis stipresnės. Lietuva atlieka svarbų vaidmenį vadovaudama provincijų atstatymui ir ji savo įsipareigojimus vykdė nepaisant ekonominės krizės“, – kalbėjo A. F. Rasmussenas.

NATO galva pasiūlė spręsti senas problemas naujais būdais, kooperuotis tose srityse, kuriose neįmanoma veikti efektyviai pavieniui ir transformuoti gynybos sektorius bei fokusuoti dėmesį į šios dienos iššūkius.

„Mes tai vadiname „išmania“ gynyba (smart defence) ir norėčiau pabrėžti, kad NATO užduotis likti savo narių gynėja“, - tikino jis.

REKLAMA
REKLAMA

NATO generalinio sekretoriaus manymu, patikima finansinė politika yra valstybės saugumo dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų