REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
33
„Nasdaq“ ir asociacija „Lyderė“ minėjo kovo 8 d. (I. Juodytės nuotr.)

Kovo 8-ąją „Nasdaq“ vertybinių popierių biržos visame pasaulyje jungėsi prie globalios Jungtinių Tautų iniciatyvos „Varpo dūžis už lyčių lygybę“ ir kartu su asociacija „Lyderė“ įvardino, ką keičiant Lietuvos moterys galėtų pasiekti dar daugiau tiek karjeroje, tiek kuriant inovacijas.

33

Kovo 8-ąją „Nasdaq“ vertybinių popierių biržos visame pasaulyje jungėsi prie globalios Jungtinių Tautų iniciatyvos „Varpo dūžis už lyčių lygybę“ ir kartu su asociacija „Lyderė“ įvardino, ką keičiant Lietuvos moterys galėtų pasiekti dar daugiau tiek karjeroje, tiek kuriant inovacijas.

REKLAMA

„Nasdaq“ viceprezidentė Arminta Saladžienė pradėdama renginį pranešė, kad šiemet simbolinis Vilniaus vertybinių popierių biržos varpo dūžis yra skiriamas drąsioms, stiprioms Ukrainos moterims, kurioms Rusijai pradėjus karą Ukrainoje teko neišmatuojamai sunkus išbandymas.

Ji pasakojo, kad nemaža dalis Ukrainos moterų, kurios dirbo finansų, audito ir kitose srityje dėl karo su vaikais turėjo pasitraukti į Lietuvą ir čia rado bendraminčių, su kuriomis įgyvendino ne vieną iniciatyvą, kurių naujausia – kampanija „Dienoraščiai iš slėptuvės“.  Jos metu eksponuojami Ukrainos vaikų kūriniai, sukurti Charkivo metro, kuris prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje tapo saugia priedanga daugybei šeimų. Netrukus planuojama eksponuoti ir šių darbų parodą.

REKLAMA
REKLAMA

Renginio metu vyko diskusija tema „Lyčių lygybė ir inovacijos – kaip pasiekti dar didesnę pažangą?“. Jos metu kalbėta, kad nors moterų atsakingose pozicijose daugėja, tačiau Lietuvoje valdybose ir stebėtojų tarybose jų yra iki 20 proc. A. Saladžienės nuomone, kitos moters sėkmė siekiant aukščiausių pareigų yra įkvepiantis pavyzdys: „Jeigu tu matai, kad kitos gali, tai ir pati gali tikėti, kad tai yra pasiekiama”. Vis tik, tam reikalinga ir palanki aplinka, neapribojanti moterų galimybių stereotipais.

REKLAMA

Sveikindama susirinkusius TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė kalbėjo, kad dar yra ne viena sritis, kur dar norėtųsi didesnio pokyčio į gerąją pusę kalbant apie lyčių lygybę: ar tai būtų lygus moterų ir vyrų atlygis, galimybė derinti šeimą ir darbą, daugiau moterų vadovaujančiose pozicijose ar inovacijų kūrimas.

„Lietuva gali būti pirma Europos Sąjungoje pagal lyčių lygybės indeksą ir turime du labai didelius tikslus, įgalinti kuo daugiau moterų lyderystei, ir, aišku, dar svarbiau, kurti visuomenę be stereotipų“, – kalbėjo L. Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Šių metų iniciatyvos vienijanti tema – „Inovacijos ir lyčių lygybė“ (angl. Innovation for gender equality) –  pasirinkta, siekiant atkreipti  dėmesį, koks yra inovacijų vaidmuo, kuriant darnią visuomenę ir jos ateitį.

„Per paskutinius penkerius metus tik 1 iš 14 išradimų ir inovacijų yra užregistruotas moters, tik 29 proc. Komandų yra bent viena moteris, tai irgi iškalbingas faktas. Grįžtant prie lyčių lygybės temos, Lietuva 2022 m. yra tik 22 vietoje Europoje”, – vardijo ji.

Asociacija „Lyderė“ analizavo priežastis, kodėl Lietuva atsilieka net nuo regiono šalių, tokių kaip Latvija ir Estija, nes mūsų šalies moterų darbingumas, išsilavinimas, noras dalyvauti visuomeniniame sektoriuje yra vienas iš aukštesnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kas gi nutinka, kad mes esame prie apačios? Ir yra du labai svarbūs dalykai. Vienas, kad atlygio atotrūkis toje pačioje pozicijoje yra milžiniškas, ta motinystės bausmė, kai išeini motinystės „atostogų“, tavo atlygis pradeda skirtis nuo vyro 20 proc. ir niekada jo jau nebepasiveja. Kita priežastis – dėl savivertės ir baimės paprašyti daugiau, tas atotrūkis yra vis dar vienas didžiausių Europoje. Ir kitas dalykas, kas mane nuoširdžiai šokiravo, kas kompleksiškai siejasi ir su inovacijų trūkumu, moterys Lietuvoje realiai neturi laiko sau, nesportuoja, nesirūpina savo sveikata, nes po darbo dirba antrą darbą namų ruošoje“, – komentavo L. Blaževičiūtė.

REKLAMA

Lyginant su kitomis Europos šalimis, Lietuvos moterys išsiskiria tuo, kad vaikų priežiūrai ir namų ūkiui skiria itin daug laiko. Todėl, pasak L. Blaževičiūtės, reikia rasti daugiau ir įvairesnių galimybių derinti šeimą ir darbą, o kalbant apie inovacijas, sukurti daugiau sąlygų moterims bendrauti, plėsti akiratį ir socializuotis.

Renginyje savo įžvalgomis dalinosi Lietuvos startuolių asociacijos „Unicorns Lietuva“ vadovė Inga Langaitė, Lietuvos ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė, „Tech Zity" įkūrėjas Darius Žakaitis . Diskusiją moderavo Eglė Pavydė, „hVIVO" verslo plėtros direktorė.

Kovo pradžioje „Nasdaq“ grupės valdomos biržos Niujorke, Skandinavijoje ir Baltijos šalyse kartu su kitomis vertybinių popierių biržomis visame pasaulyje jungiasi prie globalios Jungtinių Tautų iniciatyvos – simboliniu varpo dūžiu atkreipsime visuomenės dėmesį į vis dar egzistuojantį lyčių lygybės atotrūkį bei sieksime paskatinti abiejų lyčių įsitraukimą, kuriant progresą šioje srityje tiek finansiniame sektoriuje, tiek ir visuomenėje apskritai.Iniciatyvos partneriai visame pasaulyje – „UN Global Compact“, „The Sustainable Stock Exchange Initiative“, IFC, „Women in ETFs“, „The World Federation of Exchanges“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų