REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kuriuose Lietuvos rajonuose jau fiksuojama stichinė sausra. Deja, pagerėjimo nematyti – sausi orai turėtų laikytis ir birželio mėnesį, praneša sinoptikas Naglis Šulija.

Kai kuriuose Lietuvos rajonuose jau fiksuojama stichinė sausra. Deja, pagerėjimo nematyti – sausi orai turėtų laikytis ir birželio mėnesį, praneša sinoptikas Naglis Šulija.

REKLAMA

Anot sinoptiko, didžiojoje Europos dalyje iš Vakarų atplaukusi aukšto slėgio juosta neleidžia susidaryti vandeningiems debesims. Dėl to daugelyje valstybių, taip pat ir Lietuvoje, vyrauja sausi ir saulėti orai.

Žemo slėgio sūkuriai yra išstumti arba į Pietus (Viduržemio jūros regioną), arba į Šiaurę (Skandinaviją). Taigi Italijoje, Graikijoje, Turkijoje siaučia liūtys, o Skandinavijos kalnuose iškrenta ir sniego.

Vis tik mūsų šalis artimiausiu metu drėgmės vargu ar sulauks, nors šių metų sausra – neeilinė.

„Šis sausas laikotarpis Lietuvoje yra ypatingas tuo, kad jis nekarštas. Taip sutapo, kad šią gegužę į Lietuvą oras ateina dažniausiai ateina iš šiauriau esančių platumų. Jeigu oro masė ateina kur nors iš centrinės Skandinavijos, Lietuvoje yra graži vidurio Švedijos vasara.

REKLAMA
REKLAMA

Įsivaizduokim, jei temperatūra pakiltų iki 28–32 laipsnių, tada prasidėtų negatyvūs reiškiniai gamtoje. Kadangi [dabar] oro temperatūra nėra labai aukšta, drėgmės likučiai iš dirvos garuoja ne taip greitai kaip kaitros atveju. Tai paguoda, bet menka“, – sako N. Šulija.

REKLAMA

Antrasis tokių orų išskirtinumas – skaidrus oras. Kai kuriose Europos valstybėse šio reiškinio beveik nepamatysi, todėl Lietuvos klimatas šiuo aspektu ypatingas.

„Atsistojus kur nors užmiestyje ir pažvelgus į tolį, matosi kiekviena šakelė, kiekvienas spygliukas. Dar turime tokį žodį „vaiskus“ oras. Iš Pietų atkeliavęs oras būna pripildytas dulkių, vandens garų, todėl atrodo, kad horizontas kabo migloje“, – pasakoja sinoptikas.

REKLAMA
REKLAMA

Kas laukia po sausros?

Naujienų portalas tv3.lt taip pat pasidomėjo, ko sulauksime po sausros: bus karščio bangų, o gal daug lietaus?

„Už visą vasarą kalbėti sunku, bet matėme Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vidutinės temperatūros ir drėgmės prognozę – jokių „išsišokimų“. Gal tik birželio pabaiga bus šiek tiek šiltesnė už normą. Bet kol kas jokių drastiškų pokyčių nematyti, tai galime sakyti, kad bent jau birželį karščio bangos tikimybė yra menka. O toliau matysim“, – komentuoja N. Šulija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi mus pasiekia anticiklonas, tokių katastrofiškų liūčių, kurios užklupo turistų pamėgtas Pietų Europos šalis, irgi neturėtume sulaukti.

„Kadangi yra aukštas slėgis (anticiklonas), orai yra sausi, todėl liūtims nėra kaip susidaryti. Kartais gali susidaryti vienas kitas debesėlis, bet smarkių liūčių, kokios siaubia Viduržemio jūros pakrantę nuo Turkijos iki Ispanijos (kas yra labai neįprastas dalykas), tikimybė labai nedidelė“, – vardija sinoptikas. 

REKLAMA

Tačiau net stipri liūtis išsausėjusios gamtos neatgaivintų. Kaip sako N. Šulija, tam, kad gamtoje ir žemės ūkyje pasikeistų padėtis, reikia, bent 10–14 dienų nuolatinio, ramaus lietaus. Mat per smarkias liūtis vanduo nespėja susigerti: jis nubėga į ežerus, upes, saugyklas, o jį paskui sunku panaudoti.

Taigi gyventojams jau dabar reikia laistyti daržus ir pasėlius. Ypač Žemaitijoje Ir Mažojoje Lietuvoje, nes čia sausra stiprėja. LHMT duomenimis, daug kur neiškrito nė trečdalis mėnesio kritulių normos, o labiausiai kenčia Klaipėdos ir Šilutės rajonai.

„Įprastai birželio mėnuo būna gana lietingas, ypač prieš Jonines. Šiemet nieko panašaus ir tai jau darosi problema“, – teigia N. Šulija.

Vis tik viena žinia gera. „Na, bent braškės bus saldžios“, – šypteli sinoptikas.

Čia nėra jokio klimato atšilimo!! Tai žmogaus veiklos rezultatas.Jau keletą metų ar daugiau l.turtingas žmogus o gal visa žmonių grupė daro taip vadinama bioenergening.. į orą išleidžia chemikalų sluoksnį, kad saulės spinduliai ateinntys į žemę būtų atspindėti.Zinoma, ledynmečio nesukelia, bet viską tai išbalansuoja.Turim vasarą su 4-5laipsniais naktį, dieną irgi šalta.Ir dar nėra lietaus.
Dar.daugiau lėktuvų tegul išpurškia chimtreilus, tai visi išeisime į švabinę perkrovą, mat tas brudas neleidžia formuotis lietaus debesims ir tai kartojasi jau penki metai...
Po šitokios sausros vėl brangs produktai ir gali net badas grėsti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų