Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui paskelbus preliminarų įvertinimą, kad Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas neprieštarauja Konstitucijai, parlamentarai ketvirtadienį vis dėlto neapsisprendė, nuo kada mažinti motinystės (tėvystės) pašalpas.
Daugiau nei pusei parlamentarų pritarus jas mažinti tik nuo kitų metų gegužės 1-osios, paprašyta, kad projektą apsvarstytų ir išvadą pateiktų pagrindinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Dėl to Seime įstatymo pataisų priėmimas atidėtas iki kito posėdžio.
Trečiadienį dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai Seimas irgi buvo laikinai atidėjęs pataisų priėmimą ir pavedęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui iki ketvirtadienio ryto išsiaiškinti, ar ketinimas mažinti motinystės pašalpas neprieštarauja Konstitucijai.
Seimo Teisės departamentas išvadoje pateiktos prielaidos dėl įstatymo projekte teikiamo reguliavimo prieštaravimo Konstitucijai.
Įstatymo projektu siūloma nuo 2010 m. gegužės 1 d. nustatyti, kad motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 90 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai - 50 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Be to, siūloma nustatyti, kad paskirtos ir (ar) mokamos motinystės (tėvystės) pašalpos iki 2009 m. rugpjūčio 1 d. bei naujai skiriamos motinystės (tėvystės) pašalpos nuo 2009 m. rugpjūčio 1 d. iki 2010 m. gegužės 1 d. mažinamos 10 procentų iki 2012 m. balandžio 30 d., bet ne mažiau kaip iki Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos.