• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė pasitarime protokoliniu sprendimu pritarė kasos aparatų įvedimui dengtose turgavietėse, kuriose prekiaujama maisto produktais.

REKLAMA
REKLAMA

Numatoma, kad prekybininkai kasos aparatus turės įsirengti nuo kitų metų vasario 1 dienos. Jiems įsigyti bus suteikiamas 3 mėnesių pereinamasis laikotarpis, o išlaidos bus kompensuojamos. Tiems, kurie užregistruos teritorinėje valstybinėje mokesčių inspekcijoje iki 2011 metų vasario mėnesio, bus grąžinta 100 procentų aparato vertės, kovo mėnesį — 80, balandžio mėnesį — 60, gegužės — gruodžio mėnesiais — 50 procentų.

REKLAMA

Prie susijusių teisės aktų priėmimo Vyriausybė dar grįš šiandieniniame posėdyje.

Tikimasi, kad kasos aparatų įvedimas turguose biudžetą papildys iki šimto milijonų litų.

Pažymėtina, kad iš žmonių, prekiaujančių produktais, užaugintais namų ūkyje, pavyzdžiui, močiutės prekiaujančios krapais ar bulvėmis, nebus reikalaujama nei kasos aparatų, nei, kaip iki šiol, verslo liudijimų.

REKLAMA
REKLAMA

Finansų ministerija įpareigota iki 2011 metų sausio 31 dienos parengti kasos aparatų įsigijimo kompensavimo tvarką vieniems metams ir numatyti tam lėšas. Taip pat bus nustatyta aiški ir konkreti kasos aparatų įdiegimo tvarka, apibrėžtos turgavietės zonos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, apie 2500 pardavėjų prekiauja dengtose turgavietėse, o kadangi kasos aparatas rinkoje šiuo metu kainuoja apie 1000 litų, jų įsigijimui valstybė išleistų apie 2— 2,5 milijono litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žada mitinguoti

Įvedus kasos aparatus prekiaujantiesiems maisto produktais uždarose turgavietėse, smulkieji verslininkai žada rengti mitingus.

Pasak Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkės Zitos Sorokienė, kasos aparatų įvedimas apsunkintų smulkiojo verslo sąlygas. Ji kaltina valdančiuosius siekiant sunaikinti turgavietes.

REKLAMA

„Yra deklaruojama, kad tik apyvartą muš, niekas nesikeis, tačiau šiandien tai nėra nuspręsta, neturime teisės akto, sureglamentuoto, kad taip bus. Dabar, jei atsirastų kasos aparatai turgavietėse, vadinasi, yra keičiamas įmonės statusas, tai yra papildomos išlaidos, didžiulė administracinė našta, visiškai kitokia apskaita“, — sakė Z. Sorokienė.

REKLAMA

Asociacijos vadovės manymu, taip yra proteguojamas stambusis verslas.

SKAIČIAI

Lietuvoje šiuo metu yra 108 dengtos turgavietės.

Oficiali prekių apyvarta Lietuvos turgavietėse 2009 metais sudarė 1,1 milijardo litų. Iš šios sumos 0,58 milijardo litų sudarė maisto produktai (52 proc.), apie 0,5 milijardo litų — ne maisto prekės (44 proc.) ir apie 40 milijonų litų — augalai ir gyvūnai (apie 4 proc.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrities turgavietėse prekių apyvarta siekė 333 milijonus litų (apie 30 proc.), Klaipėdos apskrities turgavietėse — 227 mln. litų (20 proc.), Kauno apskrities turgavietėse — 166 milijonai litų (apie 15 proc.).

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, didžioji dalis Lietuvos prekyviečių yra mišraus tipo — jose prekiaujama nuo prekystalių lauke ir įrengtuose prekybos paviljonuose.

Didžiausi prekybos paviljonai yra įrengti 6 prekyvietėse Kauno mieste, Vilniuje — keturiose, Šiauliuose — trijose ir dviejose prekyvietėse Klaipėdoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų