REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo mįslingo Evaldo Rusio dingimo praėjo maždaug keturi mėnesiai. Tiek laiko nežinioje gyvena jauno vyro artimieji. Nors kol kas reikšmingų pėdsakų surasti nepavyko, šeima ir policija rankų nenuleidžia. Artimiausiu metu į Danę vėl turėtų nerti narai, o prie paieškų sausumoje ketina prisijungti neabejingi užsienio gyventojai.

Nuo mįslingo Evaldo Rusio dingimo praėjo maždaug keturi mėnesiai. Tiek laiko nežinioje gyvena jauno vyro artimieji. Nors kol kas reikšmingų pėdsakų surasti nepavyko, šeima ir policija rankų nenuleidžia. Artimiausiu metu į Danę vėl turėtų nerti narai, o prie paieškų sausumoje ketina prisijungti neabejingi užsienio gyventojai.

REKLAMA

Vilties, kad dingęs E. Rusys bus rastas gyvas vis mažiau. Tokiomis nuotaikomis dalijasi 31-erių vyro artimieji.

Vyras dar pernai spalio 17 d. išėjo iš draugų vestuvių ir dingo be žinios.

Vilties, kad bus rastas gyvas, nebeturi

Socialiniuose tinkluose nuo pat E. Rusio dingimo susikūrė kelios grupės paieškai neabejingų gyventojų. Grupės vienija kelias dešimtis žmonių, jose dalijamasi informacija apie paieškas.

Kaip matyti iš naujausių įrašų, vasario 19 d. turėtų vykti dar viena vyro paieška. Pranešama, kad šeštadienį į Klaipėdą atvyksta latvių savanorių organizacija su šunimis „Helper Latvia“.

REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį planuojama ieškoti sausumoje, ketinama apžiūrėti teritoriją netoli Klaipėdos centrinio stadiono. Prie paieškos jungtis vėl kviečiami ir lietuviai.

REKLAMA

Viena iš E. Rusio paieškos savanorių grupių administratorių, nenorėjusių viešinti savo vardo, pasakoja, kad savanoriai iš Latvijos šeštadienį atvyks pasipraktikuoti dirbti su šunimis ir kartu prisidės prie E. Rusio paieškos.

„Realiai jau nebežinome, ko imtis. Atrodo, kad paskutinis šansas yra išnaudoti šią galimybę su šunimis. Labai norisi patikrinti miško teritoriją link Melnragės.

Nežinia, kur Evaldas. Pirmas dvi savaites buvo labai intensyviai ieškoma. Buvo kinologas su šuniuku netgi du kartus, apeiti didžiausi krantinės plotai, dirbo povandeniniai dronai. Buvo daroma absoliučiai viskas – ieškota ir su baidarėmis, ir su valtimi, tikrinti paviršiai, upės išnerštos skersai ir išilgai. Tai ir keista, kad nerado nieko“, – tv3.lt apie E. Rusio paieškas pasakoja moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Savanoriai įsitikinę, kad jei lemtingą vakarą būtų veikusi dar viena kamera, galbūt būtų pavykę užfiksuoti, kokia mįslė gaubia E. Rusio likimą.

Tačiau dabar klausimų lieka daugiau nei atsakymų. Kol kas nėra 100 proc. aišku, ar E. Rusys tikrai įkrito į vandenį, ar galėjo praeiti kur nors, kur jo nematė kameros.

Pasak pašnekovės, nei E. Rusio sesuo, nei mama jau nebeturi vilties vyrą surasti gyvą.

„Mes kalbamės dažnai. Ir paverkiame kartu – visko būna. Man tai absoliučiai svetimi žmonės, bet keturis mėnesius išgyvename lyg už savą. Bijau net pagalvoti, kaip turi jaustis sesuo ir mama“, – dalijasi savanorių grupės administratorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savanoriai artimiausiu metu ketina apžiūrėti kelias sausumos teritorijas. Neatmetama versija, kad vyras gali būti ir ne vandenyje.

„Nepraėjus nei parai buvo atvykęs kinologas su šunimi. Būtent nuo viešbučio pagal pėdas, šuo jas pametė į priešingą nuo upės pusę. Nežinau, kiek patikimas šuniuko darbas. Tačiau tokios mintys dėliojasi. Sudėliojus tam tikras detales, tikrai gali būti tokia pat didelė tikimybė rasti ir vandenyje, ir sausumoje“, – teigia moteris.

REKLAMA

Vis dėlto, ar prieš E. Rusį galėjo būti pakelta ranka, savanoriai išvadų nedaro. Kol kas žinoma tik tiek, kad vakarėlyje, kuriame dalyvavo E. Rusys, buvo kilęs konfliktas, tačiau ar E. Rusys su kuo nors sukonfliktavo jau išėjęs iš šventės, lieka neatsakytas klausimas.

Policija: planuojama vėl nerti į upę

Paieškų dar nebaigė ir uostamiesčio pareigūnai. Klaipėdos Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Andromeda Grauslienė informuoja, kad policijos pareigūnai kartu su priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais planuoja dar kartą nerti į Danės upę. Tai daryti planuojama artimiausiu metu, kai tai leis oro sąlygos.

REKLAMA

„Mes tiriame visas versijas, neatmetamos jokios versijos. Policijos pareigūnai dirba savo darbą“, – tv3.lt komentuoja A. Grauslienė.

Pasak policijos atstovės, šiuo metu gaunamos informacijos kiekis yra sumažėjęs palyginti su tuo, kiek informacijos policija gavo pirmomis dienomis nuo E. Rusio dingimo.

„Negaliu komentuoti, kas yra rašoma „Facebook“, bet policijos pareigūnai mūsų šaltiniais – telefonu, per e.policiją, per mūsų oficialius socialinius tinklus, paskyras – dabar gauna tikrai daug mažiau informacijos“, – teigia A. Grauslienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į paiešką įsitraukė visuomenė

Portalas tv3.lt primena, kad E. Rusys be žinios dingo pernai spalio 17 d. Tądien vyras dalyvavo draugų vestuvėse, iš jų išėjęs paskutinį kartą buvo kamerų užfiksuotas Danės krantinėje.

Viena iš galimų E. Rusio dingimo versijų – vyras įkrito į upę ir nuskendo. Kaip tv3.lt pasakojo vestuvių dalyviai, iš šventės vyras išėjo išgėręs, tad galimai susvirduliavo ir įkrito į upę. Paskutinė nustatyta jo buvimo vieta – Šiaurinis ragas Klaipėdos mieste prie Danės upės.

REKLAMA

Upėje kūno narai ieškojo ne kartą. Gautas ne vienas pranešimas apie pastebėtą galimai nuskendusį kūną, tačiau dažniausiai pastebėti objektai buvo vandens augalai ar šiukšlės.

E. Rusio kūno upėje ieškojo kinologai, specialūs vandens dronai. Paieškų pradžioje kurį laiką darbus sunkino sudėtingos oro sąlygos – Klaipėdoje pūtė stiprus vėjas. Be to, darbų nelegvina ir Danės upė. Ji yra itin srauni, vanduo tamsus, tad dirbti vandenyje sudėtinga ir narams, ir technikai.

REKLAMA

Klaipėdos jūrų uosto ekvatorijos darbuotojams dar pernai metų gale buvo nurodyta stebėti vandenį ir turėti omenyje, kad Klaipėdoje yra galimai nuskendęs E. Rusio kūnas.

Dingusio vyro nuo pat pradžių ieškojo ir jo artimieji. Buvo suburta savanorių grupė, ne kartą organizavusi paieškas. Žvalgytos ir sausumos, ir vandens teritorijos. Artimieji samdė ekstrasensus, kinologus, privatų detektyvą.

1990 m. gimęs vyras 2021-10-17 apie vidurnaktį išėjo iš renginio Naujojo Sodo g. Klaipėdoje ir dingo be žinios. Išėjęs iš draugų vestuvių E. Rusys vilkėjo raudonus marškinius ir raudonas kelnes, juodą medžiaginę striukę, avėjo baltais sportiniai bateliais ir galėjo būti užsidėjes juodą kepurę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis yra apie 180 cm. ūgio, lieso kūno sudėjimo, ant kairės rankos dilbio turi tatuiruotę. Vilkėjo raudonais marškiniais, raudonomis kelnėmis, juoda medžiagine striuke, avėjo baltais sportiniais bateliais, galėjo būti užsidėjęs juodą kepurę.

Galinčių suteikti informacijos policija prašo susisiekti telefonu 8 700 60712 arba el. paštu [email protected].

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų