• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maroke gelbėtojai šeštadienį pateko į tunelį, vedantį į šulinio „kišenę“, kurioje jau keletą dienų yra įstrigęs penkerių metų berniukas, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

Maroke gelbėtojai šeštadienį pateko į tunelį, vedantį į šulinio „kišenę“, kurioje jau keletą dienų yra įstrigęs penkerių metų berniukas, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

REKLAMA

Penktą dieną trunkanti drama prikaustė šios Šiaurės Afrikos karalystės gyventojų dėmesį ir net sukėlė užuojautą kaimyniniame Alžyre, nors šio politiniai santykiai su regioniniu varžovu Maroku yra įtempti.

Kartu su gelbėtojais budi medikų komanda, vis dar tikintis rasti mažąjį Rayaną gyvą. Kol kas nėra žinoma, kada gelbėtojams pavyks išeiti iš tunelio.

Į šulinį, kuriame įstrigęs Rayanas, įkišta kamera parodė ant šono gulintį vaiką iš nugaros, pranešė už operaciją atsakingas pareigūnas Abdelhadi Tamrani.

Visgi „neįmanoma užtikrintai pasakyti, kad jis gyvas“, – naujienų agentūrai AFP teigė A. Tamrani.

Stebėtojai plojimais drąsino gelbėtojus, giedojo religines giesmes ar meldėsi, vieningai giedodami „Allahu akbar“ (arab. „Dievas visų didesnis“).

REKLAMA
REKLAMA

Visgi kuo ilgiau trunka gelbėjimo operacija, tuo labiau nerimaujama dėl Rayano būklės.

Gelbėtojai vamzdžiais tiekia vaikui vandenį ir deguonį, nors nežino, ar jis tebėra gyvas.

Vaikas antradienio popietę netyčia įkrito maždaug 32 metrų gylio šulinį netoli savo namų atokiame Igrano kaime Ševšaveno provincijoje.

REKLAMA

Gelbėtojai, naudodami buldozerius ir šakinius krautuvus, iškasė žemę aplink šulinį, o tada rankomis kasė žemė horizontaliai, kad pasiektų vaiką.

Tačiau pareigūnai taip pat perspėjo dėl žemės nuošliaužos pavojaus. Ši operacija yra labai sudėtinga dėl grunto ypatybių – vietomis jis yra smėlėtas, o kitose vietose – uolėtas.

Šimtai tūkstančių marokiečių negalėjo atsitraukti nuo tiesioginių transliacijų, rodančių gelbėtojų pastangas išlaisvinti berniuką, o penktadienį vėl išpopuliarėjo grotažymė su žodžiais „Išgelbėti Rayaną“ arabų kalba.

REKLAMA
REKLAMA

Nelaimės vietoje budintys medikai yra pasirengę atlikti pirminę vaiko apžiūrą ir galbūt net gaivinimą, kai berniukas bus išgelbėtas. Policijos sraigtasparnis taip pat bus pasiruošęs nuskraidinti jį į ligoninę.

Ryano tėvas interneto naujienų svetainei „Le360“ sakė, kad berniukas į šulinį įkrito jam jį taisant.

Vaiko motina Laaziza naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad Rayanas yra „labai mylimas čia, šiame kaime, ir ne tik namuose“ savo šeimoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Temrani televizijai „Al Oula“ sakė, kad šulinio skersmuo yra mažesnis nei 45 centimetrai.

Vyriausybės atstovas M. Baitas nurodė, kad dėl specifinio dirvožemio bandyti praplatinti duobę būtų pernelyg pavojinga, todėl vienintelė išeitis lieka kasti iš šono.

Maroko futbolininkas ir prancūzų klubo PSG žvaigždė Achrafas Hakimi (Ačrafas Hakimis) socialiniuose tinkluose paminėjo vykstančią berniuko gelbėjimo operaciją ir pridėjo sudaužytos širdies ir maldai sudėtų rankų jaustukus.

REKLAMA

„Manchester City“ žvaigždė alžyrietis Riyad Mahrezas (Rijadas Mahrezas) socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino Rayano nuotrauka kartu su grotažyme „Būk tvirtas“.

Ši nelaimė priminė 2019 metų pradžioje Ispanijoje įvykusią tragediją, kai įkritęs į apleistą 25 cm skersmens ir daugiau nei 70 metrų gylio gręžinį žuvo dvejų metų vaikas.

Juleno Rosello kūnas buvo ištrauktas po 13 dienų trukusios paieškų ir gelbėjimo operacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų