• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirė žinomas kardiochirurgas, diplomatas Jurgis Brėdikis

užuojautą išreiškė premjerė ir prezidentas

Rugpjūčio 15 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikinėje ligoninėje po sunkios ligos mirė habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, knygų autorius Jurgis Brėdikis. Vyrui buvo 92 metai.

Rugpjūčio 15 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikinėje ligoninėje po sunkios ligos mirė habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, knygų autorius Jurgis Brėdikis. Vyrui buvo 92 metai.

REKLAMA

Šią žinią naujienų portalui tv3.lt patvirtino žurnalistas Vidas Mačiulis, kuris socialiniame tinkle „Facebook“ taip pat aprašė prisiminimus apie velionį.

„Rugpjūčio 15-tosios rytą LSMU Kauno klinikinėje ligoninėje po sunkios ligos mirė Kauno garbės pilietis, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, kardiochirurgas, diplomatas, knygų autorius Jurgis Brėdikis. Išėjo Amžinybėn puikus medikas, didis žmogus, nuoširdus žurnalistų bičiulis, noriai pasakojantis apie praeitį, dabartį, ateitį, kurią stengėsi atskleisti savo originaliose knygose.

Nuoširdi užuojauta velionio artimiesiems, giminėms, medikams, visiems, kurie pažinojo kaunietį akademiką, profesorių Jurgį Brėdikį...

REKLAMA
REKLAMA

„Deja, bet šiandien šeštą valandą jis išėjo“, – BNS sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius Rimantas Benetis.

REKLAMA

J. Brėdikis gimė 1929-ųjų balandžio 30 dieną Prahoje, kur Lietuvos pasiuntinybėje diplomatu dirbo jo tėvas.

Kardiochirurgas Kauno medicinos institute (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) dirbo pedagoginį, mokslinį ir praktinį chirurginį darbą.

Adolfo Šleževičiaus Vyriausybėje J. Brėdikis ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas. Vėliau buvo Lietuvos ambasadorius Čekijoje, Vengrijoje ir Turkijoje.

Už mokslinę veiklą J. Brėdikiui du kartus suteikta Lietuvos valstybinė mokslo premija, nusipelniusio mokslo veikėjo, nusipelniusio gydytojo vardai. Jis taip pat apdovanotas Komandoro kryžiumi „Už nuopelnus Lietuvai“, jam suteiktas Kauno garbės piliečio vardas.

REKLAMA
REKLAMA

J. Brėdikio iniciatyva įkurtas Kauno širdies chirurgijos centras, kelios mokslinės laboratorijos, įsteigta Lietuvos medicininės technikos mokslinė draugija. Jis buvo Vytauto Didžiojo universiteto Atkuriamojo senato, kelių Lietuvos bei tarptautinių mokslinių draugijų ir mokslinių žurnalų redakcinių tarybų narys.

Užuojautą išreiškė premjerė ir prezidentas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė reiškia užuojautą dėl žymaus kardiochirurgo J. Brėdikio mirties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Anapilin iškeliavo talentingas medikas, visą savo gyvenimą paskyręs sveikatos apsaugai, žmonių gyvybių gelbėjimui. Medikų bendruomenė ir visa Lietuva neteko aktyvaus, plačios erudicijos visuomenininko. Dėl Jurgio Brėdikio mirties reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir visiems, kam teko pajusti šios asmenybės šviesą“, – sakoma premjerės užuojautoje.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat pareiškė užuojautą dėl J. Brėdikio mirties.

REKLAMA

„Netekome Lietuvai ypatingai nusipelniusios šviesios asmenybės, kurios indėlis į širdies chirurgijos plėtrą Lietuvoje ir pasaulyje neįkainojamas. Šio legendinio mediko moksliniai pasiekimai ir išradimai garsino šalies vardą ir padėjo išsaugoti šimtus tūkstančių gyvybių. Šis žmogus visą širdį atidavė širdies medicinai, mokslui, žmonėms ir Lietuvai, paliko tvarų pėdsaką ne tik medicinos, bet ir politiniame bei visuomeniniame Lietuvos gyvenime“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

Pasak Seimo pirminink4s V. Čmilytės-Nielsen, kardiochirurgas J. Brėdikis buvo žymus ne tik kaip medikas, bet ir kaip diplomatas.

„Mūsų atmintyje jis liks ir kaip pirmasis atkurtos Lietuvos ambasadorius Čekijoje bei Vengrijoje, buvęs sveikatos apsaugos ministras“, – sako Seimo pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų