• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnai kalbant apie prastą situaciją Lietuvos pasienio saugume, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ramina ir teigia, kad šią vasarą viskas keisis. Esą jau liepos pradžioje bus paskelbtas visas Lietuvos gynybos linijos planas.

Dažnai kalbant apie prastą situaciją Lietuvos pasienio saugume, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ramina ir teigia, kad šią vasarą viskas keisis. Esą jau liepos pradžioje bus paskelbtas visas Lietuvos gynybos linijos planas.

REKLAMA

Apie tai ministras kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.

Ukrainoje kariaujantys lietuviai ne kartą skundėsi, kad Lietuvoje niekas nepasinaudoja jų patirtimi. Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigia, kad nuo šiol ministerija ir kariuomenė yra atviresni.

„Mes netgi pradėjome vieną projektą, kuriam galima teikti paraiškas – Ukrainos patirčių perdavimas Lietuvai. Krašto apsaugos ministerija inicijavo projektą nevyriausybinėms organizacijoms, kurios remia mūsų kariaujančius savanorius, su kuriais aš irgi nuolatiniame kontakte. Tai neišvengiamai yra viena iš labai svarbių krypčių.

Taip, aš pripažįstu, kad mes, kadangi karas bus kitoks, kartais būdavom – tai, ką jūs čia mums pasakojat, nebūtinai bus taip, ir mes geriau žinom. Taip nereikia. Tie žmonės yra labai svarbūs“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Ši vasara – fortifikavimo vasara

Vienas tokių žmonių – Ukrainoje kariavęs Lietuvos išminuotojas Rimas Armaitis, kuris visai neseniai taip pat lankėsi laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Savanoris laidoje atkreipė dėmesį į problemas su Lietuvos pasienio saugumu.

REKLAMA

Paklaustas, ką žada daryti dėl pasienio, L. Kasčiūnas atskleidė tikintis, kad šią vasarą bus galima skelbti fortifikavimo vasara.

„Pradėkime nuo to, kad liepos pradžioje paskelbsime visą Lietuvos gynybos linijos planą. Čia yra keli dalykai – minos, fiziniai barjerai, prieštankiniai grioviai. Jis jau yra, norime pasitvirtinti. <...>

Atėjęs į poziciją neradau kontraktų dėl kontrmobilumo priemonių. Pradėjome konkursus, gegužės pabaigoje gavome rezultatus. Dabar ten liko tik procedūriniai klausimai – tikiu, kad po savaitės turėsime kontraktus dėl kontrmobilumo priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl „ežių“, prieštankinių barjerų, „drakono dantų“, „ispaniškų arklių“. Džiugu, kad „ispaniško arklio“ iš Ispanijos vežti nereikės. Turime galimybių čia, Lietuvos pramonėje. Tai čia yra vadinamieji kontrmobilumo parkai, kuriuos praeitais metais paskelbėme, kad jie bus kuriami. Tų parkų bus 28 – prie Baltarusijos ir Rusijos sienų“, – teigė krašto apsaugos ministras.

L. Kasčiūnas sutinka, kad visa tai buvo galima padaryti gerokai anksčiau, o ir ministro anksčiau vadovautas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) esą ne kartą siūlė tai Vyriausybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą pokalbį su Laurynu Kasčiūnu pamatykite straipsnio pradžioje.

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu.

O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. Apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.  

tv3.lt

LIETUVA,Vilnius, Kaunas ir Klaipėda susiduria su didžiausia invazija nuo nepriklausomybės laikų. Bolt ir wolt alkaida ir hamas užsidengia veidus mopedais ir dviračiais ir džihad taksi sugriovė didžiųjų miestų eismą. Nausėdos gerovės Valstybė tapo teroristų ištva. Mopedais šaligatviu jie slalumu važiuoja aplink mūsų vaikus su šviesa atsipindinčiom liemenėm, kai kurie rajonai primena iraną. Prekabiauna prie mūsų dukrų ir moterų. Jų ištva yra maisto išvežiojimas, džihad taksi, restoranai tokie kaip indiški ir kiti, kirpyklos. Skatiname kiekvieną Lietuvos pilietį boikotuoti paslaugas islamistų. Ar tai būtų kirpykla ar maisto išvežimas. Tik budami kartu, mes vieningi. Boikotokit visų islamistų anketas vertindami 1 balu. Vaikų ir mūsų piliečių saugumas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.
tegu tik nestabdo jo niekas. atrodo, kad gerai tvarkosi naujasis ministras
tarnaves loterijinis
tarnaves loterijinis
Kascejau bl .KODEL netarnavai kariuomeneje ??????Kodel vengei tarnybos ????Papirkai medikus?Apsimetei durnium>?????Kokiu budu isvengei tarnybos Lietuvos kariuomeneje ????
Psislepei krumuose ,o gal buvai pabeges i Baltarusija >>??????ATSAKYK KLOUNE .
Tu NEGALI but KAM ministru jei pats netarnavai kariumeneje .NEGALI .
Tuo labiau piktybiskai vengei kariuomenes ,vengei pareigos Tevynei .
Tu buvai Murziaus naci-st-to pavaduorojas .Tavo vieta uzgrotu ir tikiuosi busi po rudenio rinkimu asile bl .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų