• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pragariško karo Ukrainoje fronte drąsiai kaunasi ir kelios dešimtys lietuvių. Vienas jų – daugiau nei du metus fronte praleidęs išminuotojas Rimas Armaitis. Anot jo, Lietuvai būtina stiprinti pasienio saugumą, nes neturime didelės teritorijos, kur mūsų kariai galėtų atsitraukti, o profesionaliai parengta gynybinė linija yra praktiškai neįveikiama.

Pragariško karo Ukrainoje fronte drąsiai kaunasi ir kelios dešimtys lietuvių. Vienas jų – daugiau nei du metus fronte praleidęs išminuotojas Rimas Armaitis. Anot jo, Lietuvai būtina stiprinti pasienio saugumą, nes neturime didelės teritorijos, kur mūsų kariai galėtų atsitraukti, o profesionaliai parengta gynybinė linija yra praktiškai neįveikiama.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs vyriausias iš Ukrainoje kovojančių lietuvių Rimas Armaitis, slapyvardžiu „Diedas“, fronte praleido daugiau nei dvejus metus. Į Lietuvą grįžęs vilnietis Ukrainoje išminavo tūkstančius Rusijos minų, bet neslepia, nuostabos, kad liko gyvas.

„Aš 20 metų pradirbau „Aro“ rinktinėje, stažavausi ir Amerikoje, ir Prancūzijoje, ir kitose šalyse. <...> Turbūt kiekvienas Ukrainoje kariaujantis lietuvis pasakys, kad šitaip mes giname Lietuvą. Kada mums sako, va, jūs ginate korumpuotą Ukrainą ar dar kažką, tai mes sakome, kad giname ne Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

Ukraina yra Ukrainos reikalas, Ukrainos politika yra Ukrainos reikalas. Mes giname Lietuvą – tiesiog Ukrainos žemėje. Mes puikiai suvokiame, kad jei Rusijos nesustabdysime ten, sekantys būsime mes“, – savo sprendimą vykti į frontą aiškino R. Armaitis.

REKLAMA

Skatina kariškius tapti instruktoriais Ukrainoje

Paklaustas, ko iš Ukrainos galėtų pasimokyti Lietuva, R. Armaitis pabrėžė, kad mūsų kariuomenė niekada neinicijavo susitikimų su fronte kariaujančiais ar kariavusiais lietuviais, todėl gali atrodyti, kad mokytis net nenorima.

„Mūsų kariškiai gali nuvažiuoti ten kaip instruktoriai. Yra žymiai paprasčiau mums nuvažiuoti ten, negu ukrainiečius siųsti čia. <...> Kuo naudinga būtų ten nuvažiuoti – nereikia bėgti į frontą ar apšaudymo zonas, bet dirbti kaip instruktoriais būtų abipusė nauda. <...>

REKLAMA
REKLAMA

Dirbant instruktoriumi tu pats daug ko išmoksi, kadangi tose grupėse bus tie žmonės, kurie kariauja ne pirmus metus. Jeigu rodai, kaip šturmuoti namą Afganistano lygiu, tai bus kareivis, kuris sakys – brangusis, tu nedaryk sau gėdos, nes taip niekas nešturmuoja.

Tai bus patirtis ir vieniems, ir kitiems. Mes perduosime tai, ko galbūt nemoka ukrainiečiai, bet ukrainiečiai išmokys to, ko nežinome mes“, – laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo R. Armaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtina profesionaliai parengti gynybinę liniją

Pasak Ukrainoje kariavusio lietuvio, mums itin svarbu sustiprinti tuos pasienio ruožus, kur yra keliai, kuriais galėtų judėti priešo technika.

„Tos vietos turi būti apsaugotos ir drakono dantimis, ir prieštankiniais grioviais. Tose vietose reikia padaryti gynybines pozicijas. Galbūt nebūtinai dabar dėti minų laukus, nes juos galima labai greitai paruošti, jeigu jau prasideda karas. Jeigu žmonės paruošti – per savaitę.

REKLAMA

Bet viso kito per vieną dieną nepastatysi, juos pirmiausia reikia pagaminti. Pas mus kol kas nematau, kad kažkas rimtai apie tai galvotų, kalbėtų ir visa kita.

Kada yra profesionaliai parengta gynybinė linija – kažkur stovi drakono dantys, kažkur yra prieštankiniai grioviai, kažkur minų laukas – ir visas šitas dalykas yra pridengtas ugnimi, ši gynybinė linija yra praktiškai neveikiama“, – teigė R. Armaitis.

Rimas Armaitis naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ taip pat papasakojo apie išminuotojo darbo subtilybes ir apie tai, kas vyksta Ukrainos fronte.

REKLAMA

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu.

O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. Apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.  

tv3.lt

tuos vienaragius transformerius, kur bbzn kokiu turi super galiu, siknom saudo, gali uz vyra ar moteri, bet ka pabuti
Viskas kisama į svetimą šaly lyg gyventume prie Australijos o ne šalia priešo
nieko neturit, nei gynybiniu liniju, nei tanku nei patranku.. Turi 3 sraigtasparnius ir tie rusu,keleta lengvu lektuveliu ir suluzusi spartana.. A, dar gi turi 200 automatu be soviniu.. Niekas, nesiruosia pulti sios stebuklu salies.. Uztenka ta propaganda varyti kasdien..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų