• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žemės ūkio ministrei Kazimierai Prunskienei pieno gamintojų problemas vakar teko spręsti ne tik derybose Vyriausybėje bei ūkininkų mitinge prie Seimo, bet ir aiškintis pačiame Seime.

REKLAMA
REKLAMA

„Situacija pieno sektoriuje yra labai įtempta. Nuo žiemos pieno supirkimo kainos krito daugiau nei ketvirtadaliu ir jų skirtumas, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, yra labai nepalankus, turint minty labai didelį resursų kainų kilimą“, - sakė K.Prunskienė.

REKLAMA

Ministrė pabrėžė, kad dabartinė situacija gali duoti labai sunkių negrįžtamų pasekmių, kai dalis pieno gamintojų trauksis iš gamybos ar net bankrutuos.

Beje, K.Prunskienė nurodė pagrindines priemones pienininkystės problemoms įveikti - atsiskaitymų už perdirbtą produkciją terminų nustatymas, tiesioginių išmokų padidinimas, kooperacijos rėmimas ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos pienui įteisinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu ministrė pasiūlė Vyriausybei ir Seimui sumažinti PVM pieno žaliavai ir šviežiems pieno produktams nuo dabartinio 18 proc. iki 5 proc. Taip pat padidinti tiesioginių išmokų už pieną nacionalinę dalį.

„Tokia disproporcija, kai europinė dalis didėja, o nacionalinė pasilieka tokia pat, yra ir nelogiška, ir neteisinga, sakyčiau, netgi šiek tiek nesąžininga. Yra pateiktas ministerijos teikimas padidinti 40 mln.  nacionalines tiesiogines išmokas, t.y. tik 10 proc., tai neiškrenta iš biudžeto augimo konteksto, apskritai iš paramos sektoriuje augimo konteksto“, - sakė K.Prunskienė.

Kooperacijai remti, anot ministrės, yra suformuotos visos finansinės, mokesčių, administracinės paramos priemonės. „Kooperacija yra pagrindinis „vaistas“, kylantis iš pačių žemdirbių, kur jie gali užsitikrinti didesnes kainas“, - teigė žemės ūkio ministrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų