• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėjimų sistemos modernizavimo planą parengusi Teisingumo ministerija siūlo per devynerius metus pastatyti keturis naujus tardymo izoliatorius Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje ir Panevėžyje bei rekonstruoti Alytaus, Kybartų, Pravieniškių ir Kauno laisvės atėmimo vietas. Numatoma, kad tai kainuos apie 600 mln. litų, kurie atsipirks per 15 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Pusę šios sumos numatoma padengti pardavus atsilaisvinusių Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo, Laisvės atėmimo vietų ligoninės, Šiaulių tardymo izoliatoriaus, Panevėžio, Marijampolės ir Vilniaus 1-ųjų pataisos namų nekilnojamąjį turtą. Kitą dalį ketinama finansuoti panaudojant valstybės biudžeto bei privataus kapitalo lėšas, pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Paskaičiuota, kad tokia pertvarka duos per 20 mln. vidutinį metinį efektą.

REKLAMA

Teisingumo ministerija tikina, kad įgyvendinus naują strategiją bus išspręsta tardymo izoliatorių perpildymo problema, laisvės atėmimo vietos bus racionaliai išdėstytos suimtųjų ir nuteistųjų gyvenamosios vietos, teisėsaugos institucijų ir apygardos teismų veiklos teritorijų atžvilgiu, taip sumažinant ir konvojavimo išlaidas. Bus išspręsta ir laisvės atėmimo vietų saugumo problema, tuo pačiu padidės visuomenės saugumas, o kompleksiškai rekonstruotų įstaigų eksploatacija taps gerokai ekonomiškesnė.

REKLAMA
REKLAMA

Nauja strategija leis ir greičiau, ir gerokai pigiau įgyvendinti reikalingą laisvės atėmimo vietų pertvarką, nei tai buvo numatyta ankstesnėje laisvės atėmimo vietų modernizavimo strategijoje. Pernai Vyriausybės patvirtintoje šių įstaigų plėtros strategijoje buvo planuojama tokią pertvarką įgyvendinti iki 2033 metų, tam skiriant beveik 1,019 mlrd. litų, teigiama ministerijos pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Strategijos projektas šiuo metu pateiktas visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms derinti. Patikslintas po pastabų jis bus teikiamas Vyriausybei svarstyti.

Teisingumo ministerijos duomenimis, šiuo metu mūsų šalyje veikia 15 laisvės atėmimo įstaigų. Kai kurių jų statiniai yra fiziškai ir morališkai susidėvėję, pripažinti avarinės būklės. Tokių pastatų eksploatacija brangiai kainuoja, juose neįmanoma įrengti modernių techninių apsaugos priemonių.

Dažniausiai miestų centruose įkurdintos laisvės atėmimo įstaigos yra perpildytos, o asmenų laikymo sąlygos jose neatitinka nei mūsų šalies, nei tarptautinių reikalavimų. Šių įstaigų renovacijai reikėtų per 250 mln., tačiau net ir sutvarkius senuosius pastatus nebūtų išspręsta perpildymo problema, o dėl netinkamo logistinio įstaigų išdėstymo išliktų didžiuliai konvojavimo kaštai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų