• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisydama Rusijos sukelto karo Ukrainoje garsi Lietuvos šokėjų ant ledo pora – Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko ketina dalyvauti jau antradienį Sočyje prasidėsiančiose vyksiančiuose „Gulbių ežero“ pasirodymuose. Smerkdamas šį sportininkų žingsnį Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Statys Šedbaras iškėlė M. Drobiazko pilietybės klausimą.

Nepaisydama Rusijos sukelto karo Ukrainoje garsi Lietuvos šokėjų ant ledo pora – Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko ketina dalyvauti jau antradienį Sočyje prasidėsiančiose vyksiančiuose „Gulbių ežero“ pasirodymuose. Smerkdamas šį sportininkų žingsnį Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Statys Šedbaras iškėlė M. Drobiazko pilietybės klausimą.

REKLAMA

„Aš esu šokiruotas tokių dalykų“, – apie P. Vanago ir M. Drobiazko ketinimus dalyvauti Sočyje naujienų portalui tv3.lt kalba S. Šedbaras.

Jo teigimu, garsiausia Lietuvos šokėjų ant ledo pora negerbia Lietuvos pozicijos dėl teroristine pripažintos valstybės veiksmų Ukrainoje. Tai neva būtų pagrindas pradėti diskusijas dėl M. Drobiazkos pilietybės atėmimo.

„Manau, kad tikrai būtų galima diskutuoti, ar nereiktų artėjant rudens Seimo sesijai parengti pataisų ir bandyti papildyti įstatymą punktais, kurie nurodytų, kad asmeniui, gavusiam Lietuvos pilietybę kaip dovaną, jos jam negerbiant ir veikiant prieš šalies poziciją, interesus, ji būtų atimama“, – naujienų portalui tv3.lt nurodo S. Šedbaras.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad pirmasis nepriklausomos Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas išimties tvarka pilietybę M. Drobiazko nutarė suteikti 1993 m.

REKLAMA

Dabartinis pilietybės įstatymas nenumato tiesiogiai taikytino punkto, dėl kurio Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko minimu atveju būtų galima atimti Lietuvos pilietybę iš asmens, kuri jam buvo suteikta kaip dovana. Numatoma, kad pilietybės būtų galima netekti tik tuo atveju, jeigu Lietuvos valstybės pilietis imtų tarnauti kitos valstybės tarnyboje, neturėdamas Lietuvos leidimo.

„Žinoma, čia nebus valstybės tarnyba, nes čia yra komercinis renginys teritorijoje, kuri kariauja prieš nepriklausomą valstybę. Tokie veiksmai visiškai neatitinka nei mūsų visuomenės, nei valstybės, nei europinės bendruomenės požiūrio. <...> Matyt, kai buvo daromas ankstesnis reguliavimas, niekas nepagalvojo apie tokius atvejus, kurie dabar yra. Niekas neprognozavo tokios agresijos prieš taikią šalį. Tačiau situacija keičiasi. Tokių atvejų gali būti ir daugiau “, – pabrėžia S. Šedbaras.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat išreiškė viltį, kad į diskusiją dėl M. Drobiazko pilietybės klausimo prisijungs ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Vis tik pilietybės suteikimo, grąžinimo ir kitų atvejų prezidentas priima sprendimus. Žinoma, tame procese dalyvauja ir Vidaus reikalų ministerija, ir ministras, ir Migracijos departamentas. Galėtų būti inicijuotas toks pokalbis ne per komitetą, o per valstybės vadovo instituciją, kuri priima sprendimus dėl pilietybės. Jei būtų manoma, kad yra reikalinga diskusija, galbūt ją būtų įmanoma iki Seimo rudens sesijos pradžios suorganizuoti. Tuomet tą diskusiją galėtume perkelti į parlamentą“, – pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra: tai teoriniai pasvarstymai

Prezidentūra S. Šedbaro siūlymą vertina kaip „teorinius pasvarstymus“. Nes, kaip ir minima aukščiau, teisinio reguliavimo, suteikiančio galimybę atimti pilietybę, nėra.

„Pilietybė atimama tam tikrais įstatyme numatytais atvejais. Tokio atvejo, kurį mini komiteto pirmininkas, įstatyme kol kas nėra. Mes suprantame šį jo pasvarstymą kaip teorinį apie tai, kaip būtų galima keisti įstatymus. O įstatymus keičia Seimas“, – naujienų portalui tv3.lt sako prezidento atstovas Ridas Jasiulionis.

REKLAMA

Pasiteiravus jo, kaip prezidentūra vertina tai, kad garsiausia Lietuvos dailiojo čiuožimo pora neatsisako dalyvauti jau antradienį Sočyje vyksiančiame renginyje, R. Jasulionis pateikė neutralų atsakymą.

„Mes nieko kol kas nemanome, nes išgirdome iš viešosios erdvės apie tokius ketinimus. Bet ar jie virs faktu – juk niekas šito negalėtų patvirtinti. Aš nemačiau viešojoje erdvėje patvirtinimų, kad abu šie buvę Lietuvos sportininkai dalyvaus tuose renginiuose, tad galime kalbėti tik apie ketinimus“, – nurodo jis.

REKLAMA

Primename, kad šeštadienį į pasigirdusią kritiką dėl dalyvavimo Sočyje M. Drobiazko atsakė rusų poeto eilėmis.

„Pasmerkite iš pradžių save patį, išmokite tokio meno. O tik tuomet pasmerkite ir kaimyną žemės rutulyje. Išmokite iš pradžių sau neatleisti nė vienos klaidos. O tik tuomet savo priešui šaukite, kad jis priešas, o nuodėmės jo sunkios. Ne kitame, o savyje nugalėkite priešą, o kada tame bus pasiekimų neteks daugiau volioti durniaus – štai ir tapsite jūs žmogumi“, – sakartvelų kilmės rusų poeto Bulato Okudžavo eilėmis M. Drobiazko dalinasi savo „Instagram“ paskyroje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka socialiniame tinkle pasidalino informacija apie Sočyje vyksiančius „Gulbių ežero“ pasirodymus, o tarp nurodomų dalyvių – ir P. Vanagas su M. Drobiazko.

Pasirodymai numatomi rugpjūčio 9 – rugsėjo 18 dienomis. Čia be P. Vanago ir M. Drobiazko taip pat pasirodys olimpiniai vicečempionai Nikita Katsalapovas ir Viktorija Sinitsina, kiti garsūs šokėjai ant ledo. „Legendų šou ant ledo“, – taip artėjantį įvykį apibūdino T. Navka, praeityje pati šokusi ant ledo. „Drąsus ir charizmatiškas P. Vanagas užkariaus publikos širdis atlikdamas burtininko vaidmenį, kuris visą gyvenimą kentė nuo meilės be atsako“, – rašoma renginio pranešime spaudai.

Renginio organizatoriai teigia, kad žiūrovai Sočyje išvys dailiojo čiuožimo, klasikinės choreografijos ir modernių technologijų „simbiozę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų