Trečiadienį priimtos dvi nutartys dėl kaltinamųjų prašymų koreguoti jiems galiojančių intensyvių priežiūrų sąlygas ir leisti daugiau laiko išvykti gyvenamųjų vietų. Kaltinamojo Roko Sipavičiaus prašymas dėl kardomųjų priemonių pakeitimo patenkintas – asmeniui darbo dienomis ir darbo valandomis leista išvykti iš gyvenamosios vietos Kauno miesto ribose darbo pagal verslo liudijimą tikslais, prieš tai pranešus intensyvią priežiūrą užtikrinančiai institucijai, kokiu adresu bus vykstama.
Kaltinamojo Juozo Minkevičiaus prašymas palikti namus 4 valandoms tenkintas iš dalies. Priimta nutartimi asmeniui leista namus palikti ne ilgiau kaip 2 valandų laikotarpiui, laiko tarpe nuo 12:00 iki 18 val. Kauno miesto ribose, prieš tai informavus intensyvią priežiūrą užtikrinančią instituciją.
Tiesa, mažiau pasisekė nukentėjusiems. Teisėja netenkino Tado Petrošiaus ir Žano Andrijūno prašymų naikinti nukentėjusiųjų statusą. Asmenų prašymai panaikinti nukentėjusiųjų statusą buvo grindžiami tapačiomis aplinkybėmis, jog jiems nebuvo padaryta jokia fizinė, turtinė ar neturtinė žala. Teismas konstatavo, jog byloje surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad asmenims padaryta fizinė žala ir tai patvirtina atitinkamos išvados. Ši teisėjos nutartis yra neskundžiama.
Taip pat buvo priimta nutartis dėl nukentėjusiojo Ž. A. prašymo grąžinti ikiteisminio tyrimo metu paimtus jo drabužius: džinsinius šortus, marškinėlius ir sportinius batelius. Teismas šį prašymą atmetė, priimta nutartis taip pat neskundžiama.
Byla pagaliau buvo pradėta nagrinėti
Praėjusią savaitę, nepavykus į teismo salę pristatyti vieno iš nukentėjusiųjų, byla buvo pradėta nagrinėti iš esmės, be jo dalyvavimo, buvo pagarsintas kaltinamasis aktas. Šiuo metu visi kaltinamieji kaltės nepripažįsta, kol nebus apklausti visi proceso dalyviai. Nepaisant griežtos prokurorės pozicijos, teismas įpareigojo tris užpuolimo metu nukentėjusius vyrus kito posėdžio metu atvykti į teismo salę.
Kaip ir ankstesnių posėdžių metu, į teismo salę nebuvo pristatytas vienas iš nukentėjusiųjų – Egidijus Smailys. Trys kiti nukentėjusieji – Rytis Sadauskas, Tadas Petrošius ir Žanas Andrijūnas teismo posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu.
Bylos prokurorės Gabijos Večerinskienės teigimu, išnaudotos visos galimybės, siekiant informuoti E. Smailį apie teismo procesą, tad ji siūlė pradėti nagrinėti bylą iš esmės. Su tuo galiausiai sutiko ir kaltinamųjų advokatai, tiesa, buvo išreikšta abejonių dėl nukentėjusiųjų dalyvavimo teismo posėdyje nuotoliniu būdu.
Galiausiai teismas nusprendė pradėti nagrinėti bylą iš esmės, pagarsinti bylos medžiagą, teismui nematant procesinių kliūčių.
Užpuolimas įvyko dienos metu
Bylos duomenimis, praėjusių metų rugpjūčio mėnesį, dienos metu, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą, kad Laisvės alėjoje, vienoje restorano lauko erdvių, kaukėtų vyrų grupė užpuolė prie staliuko sėdėjusius keturis vyrus ir moterį. Anot teisėsaugos, kaukėti asmenys kumščiais, metaliniais strypais, kastetais, peiliais ir kitais daiktais panaudojo prieš juos fizinį smurtą ir sutrikdė viešąją tvarką.
Netrukus po įvykio, policija sulaikė daugelį įtariamųjų, jiems buvo pareikšti kaltinimai. Nors pirmasis posėdis vyko dar sausio mėnesį, byla iki šiol nėra pradėta nagrinėti. Tiesa, pirmadienį vykusio posėdžio metu, įtariamųjų advokatai siūlė sušvelninti įtariamiesiems paskirtas kardomąsias priemones.
Užpulti asmenys ir patys yra kriminalinio pasaulio veikėjai, tarp jų – su nusikalstamu pasauliu siejamas Rytis Sadauskas, teismo posėdžiuose vengęs pasirodyti E. Smailys, su „agurkiniais“ siejamas Tadas Petrošius. Trys nukentėjusieji po užpuolimo pateko į ligoninę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!