Antradienį Seimui balsavimu sprendžiant, ar leisti jo narius "darbiečius" Viktorą Uspaskichą, Vytautą Gapšį ir Vitaliją Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę, socialdemokratai turi galimybę neleisti politikai tapti kriminalizuota, teigia Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.
"Klausimo baigtis bus svarbi tiek pasitikėjimui politine, tiek ir teisine sistema. Partijos, o ypač Lietuvos socialdemokratų partija, turi galimybę apginti tiek savo, tiek valstybės garbę ir neleisti politikai tapti kriminalizuota. Galima tik teismuose apsiginti nuo metamų įtarimų, kaltinimų", - antradienį interviu "Žinių radijui" sakė jis ir pridūrė, jog itin svarbu, kad Seimo nariai į balsavimą gausiai susirinktų ir išsakytų savo pozicijas šiuo klausimu.
M. Lingė priminė, jog "darbiečių" neliečiamybės klausimo Seimo darbotvarkėje galėjo ir nebūti, jeigu Darbo partija būtų rodžiusi didesnį suinteresuotumą bylos baigtimi. Jis taip pat pažymėjo, jog Vyriausybės darbo nereikėtų sieti su neliečiamybės klausimu.
"Priešingu atveju, Vyriausybė taptų savotiška šantažo įkaite", - pastebėjo jis.
ELTA primena, kad antradienį Seimas balsavimu spręs, ar leisti Seimo narius "darbiečius" V. Uspaskichą, V. Gapšį ir V. Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę.
Praėjusią savaitę Seimo laikinoji tyrimo komisija patenkino generalinio prokuroro prašymą ir sutiko, kad būtų atimta šių trijų parlamentarų teisinė neliečiamybė.
Už tokius tris rezoliucijos projektus ir pažymas balsavo 7 komisijos nariai, 5 buvo prieš, vienas parlamentaras (komisijos pirmininkas Andrius Mazuronis) susilaikė.
V. Uspaskichas po nepalankaus jam komisijos darbo rezultato sakė, kad tai "nėra per daug džiaugsmingas dalykas, bet nieko nepadarysi".
Lapkričio 27 d. Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl trijų "darbiečių" teisinės neliečiamybės. Tyrimo komisijoje dirbo 13 Seimo narių. Komisijos pirmininku paskirtas "tvarkietis" A. Mazuronis, pirmininko pavaduotoju - Seimo Darbo partijos frakcijos narys Artūras Paulauskas.
Seimo sudarytai komisijai buvo pavesta atlikti tyrimą iki šių metų gruodžio 21 d.