• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minsko miesto teismas antradienį Lietuvos pilietę Eleną Ramanauskienę pripažino kalta dėl šnipinėjimo ir skyrė jai šešerių metų įkalinimo bausmę, praneša baltarusių žiniasklaida.

Minsko miesto teismas antradienį Lietuvos pilietę Eleną Ramanauskienę pripažino kalta dėl šnipinėjimo ir skyrė jai šešerių metų įkalinimo bausmę, praneša baltarusių žiniasklaida.

REKLAMA

Opozicinis portalas afn.by ir televizija ONT pranešė, kad Druskininkų sanatorijos „Belorus“ darbuotoja E. Ramanauskienė pripažinta kalta dėl agento veiklos. Teismo procesas buvo uždaras. Kaip skelbė valstybinė Baltarusijos žiniasklaida, 59-erių E. Ramanauskienė kaltinta tuo, kad ne kartą perdavė informaciją apie poilsiauti atvykusius svečius, įskaitant baltarusių aukšto rango pareigūnus.  

Teigiama, kad ją Lietuvos specialiosios tarnybos užverbavo daugiau kaip prieš 10 metų.

ONT duomenimis, kaltinamajame akte rašyta, kad „Belorus“ darbuotojai perdavė Lietuvos specialiosioms tarnyboms įvairių dokumentų, o direktorius dar ir ėmė kyšius. Nepriklausomas Baltarusijos naujienų portalas „Naša Niva“ nurodo, kad direktoriumi tikriausiai vadinamas buvęs sanatorijos „Belorus“ Druskininkuose vyriausiasis gydytojas Andrejus Kobelis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos užsienio reikalų ministerija BNS nurodė, kad situacija jai žinoma, tačiau pabrėžia neturinti pagrindo tikėti kaltinimų pagrįstumu.

REKLAMA

„Ministerija neturi pagrindo tikėti kaltinimų pagrįstumu ir teikia pilietei visą galimą konsulinę pagalbą. Oficialios Baltarusijos institucijų informacijos apie teismo nuosprendį kol kas nesame gavę“, – teigiama ministerijos atsakyme.

Ministerija taip pat primena rekomendaciją nevykti į Baltarusiją, pabrėždama, jog Lietuvos piliečiai gali būti neteisėtai sulaikomi, jiems pateikiame išgalvoti kaltinimai, yra apklausiami Baltarusijos saugumo struktūrų

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbė naujienų portalas „15min“, E. Ramanauskienė Baltarusijos pareigūnų galėjo būti sulaikyta pernai, kai vyko atgal į Lietuvą iš Baltarusijos, kur lankė savo šeimos narius.

Pernai vasarą baltarusių žiniasklaida taip pat skelbė, kad dėl šnipinėjimo Lietuvai bus teisiamas buvęs sanatorijos „Belorus“ vyriausiasis gydytojas A. Kobelis. Jį Baltarusijos KGB (Valstybės saugumo komitetas) sulaikė 2022 metų pabaigoje.

Dabar afn.by nurodo, kad jis anksčiau buvo nuteistas kalėti devynerius metus. ONT duomenimis, jis jau atlieka bausmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

URM apie Minske nuteistą Lietuvos pilietę: oficialios informacijos apie nuosprendį nesame gavę

Antradienį viešojoje erdvėje pasirodžius žiniai apie Minske nuteistą Lietuvos pilietę, Užsienio reikalų ministerija (URM) tikina, kad informacija jiems yra žinoma, tačiau oficialaus Baltarusijos patvirtinimo dėl nuosprendžio nėra gauta.

„Situacija URM žinoma, ministerija neturi pagrindo tikėti kaltinimų pagrįstumu ir teikia pilietei visą galimą konsulinę pagalbą. Oficialios Baltarusijos institucijų informacijos apie teismo nuosprendį kol kas nesame gavę“, – Eltai teigė URM atstovė spaudai Paulina Levickytė.

REKLAMA

Atstovė pažymi, kad ministerija nerekomenduoja gyventojams vykti į Baltarusiją dėl pastaruoju metu suintensyvėjusių priešiškų ir provokacinių veiksmų prieš Lietuvos piliečius.

„Lietuvos piliečiai gali būti neteisėtai sulaikomi, jiems pateikiame išgalvoti kaltinimai, yra apklausiami Baltarusijos saugumo struktūrų“, – teigė P. Levickytė.

ELTA primena, kad antradienį Baltarusijos televizijos kanalas ONT pranešė apie Minske nuteistą Lietuvos pilietę Eleną Ramanauskienę.

REKLAMA

Kanalo duomenimis, E. Ramanauskienė kaltinama agentūrine veikla, jai skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaip nurodoma pranešime, E. Ramanauskienė buvo sulaikyta Baltarusijos teritorijoje, jos baudžiamoji byla buvo nagrinėjama už uždarų durų. Nuosprendis gali būti apskųstas ir užprotestuotas Baltarusijos teisės aktų nustatyta tvarka.

Teigiama, kad Druskininkų sanatorijoje „Belarus“ rinkodaros tarnybos vadove dirbusią E. Ramanauskienę Lietuvos valstybės saugumo departamentas užverbavo daugiau nei prieš 10 metų. Esą kaltinamoji ne kartą teikė informaciją apie atostogauti atvykusius sanatorijos svečius, tarp kurių buvo ir aukštų Baltarusijos pareigūnų.

Anksčiau buvęs sanatorijos „Belarus“ vyriausiasis gydytojas Andrejus Kobelis buvo nuteistas kalėti devynerius metus už valstybės išdavimą. Jis taip pat buvo apkaltintas bendradarbiavimu su Lietuvos valstybės saugumo departamentu.

Visi buvo įspėti į Baltarusiją nevažiuoti.
sveiko proto žmogus gali važiuoti pas tuos kremliaus tarnus. Nebent labai į kalėjimą norisi.
Tai tegul dabar saugumas padeda jeigu dirbo jam,o čia tiketina kad prašydavo pasakyti kas atvykdavo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų