Po parką, kuriame savo dienas leido Lietuvos didikai Oginskiai, nuo šiol galima keliauti ir be gido, o apie čia esančius augalus, gyvūniją bei rūmuose gyvenusias asmenybes lankytojams pasakos telefonai ir planšetės, tiksliau speciali jiems skirta programėlė.
Perkūno ąžuolas, ar ne? Tai dar kartelį galiu pasižiūrėti kur jis yra žemėlapyje.
Plungės išmaniojo parko programą pristato jo sumanytoja Plungės bibliotekos Informacijos ir mokymo centro vedėja Virginija Liutikaitė. Projekto vadovė sako vieną didžiausių šalies parkų, užimančių beveik šešiasdešimt hektarų ploto išmaniu sumanyta paversti ne tik todėl, kad biblioteka dalyvauja projekte „Bibliotekos pažangai“.
Siekiama pritraukti jaunimą ne tik poilsiauti parke, bet ir domėtis jo istorija.
„Tu gali virtualiai keliauti po Plungės parką. Gali pasirinkti visus tris maršrutus, arba vieną iš trijų. Tai kultūros objektai apie dvidešimt šeši parke esantys ar nebeesantys. Istorinės vietos, susijusios su Oginskiais, Zubovais. Su Čiurlioniu galų gale“, – pasakojo „Plungės išmaniojo parko“ vadovė Virginija Liutikaitė.
Dar kitas maršrutas parko medžiai ir pievos su išskirtiniais augalais, ir gyvūnija. Programėlė pasakos apie itin retus parko gyventojus – pavyzdžiui šikšnosparnius ar dančiasnapius.
Plačiau apie tai TV3 reportaže.