Bendradarbiaudama su Europos Sąjungos valstybių narių muitinių administracijomis, Europos kovos su sukčiavimu tarnyba atliko žiebtuvėlių, kurių tikroji kilmė - Kinija, tačiau buvo deklaruojama Malaizija, importo patikrinimus.
Bendri tyrimai atskleidė, kad per pastaruosius ketverius metus į Europos Bendriją buvo įvežta daugiau nei 300 milijonų kiniškų žiebtuvėlių.
Bendradarbiaudama su ES valstybių narių atsakingomis institucijomis, OLAF nustatė, kad kiniški žiebtuvėliai, kuriems reglamentu yra nustatytas antidempingo muitas, gabenami į Europos Bendriją klastojant jų kilmę, t.y. nurodant, kad jie - iš Malaizijos. Tokiu būdu didžiausi žiebtuvėlių kiekiai buvo importuoti į Didžiąją Britaniją, Čekiją, Lietuvą, Italiją, Ispaniją ir Vokietiją.
Atlikdami tyrimą, OLAF pareigūnai aplankė Malaizijos įmones, kurios deklaracijose buvo nurodomos prekių siuntėjomis, ir nustatė, kad atsakingos šios šalies institucijos neteisėtai išdavė kilmės sertifikatus žiebtuvėlių siuntoms, atvežtoms iš Kinijos.
Išsiaiškinta, kad pastaraisiais metais per Malaiziją iš Kinijos nuolat buvo gabenamos žiebtuvėlių siuntos, čia pakeičiant prekių kilmę ir taip siekiant išvengti Europos Bendrijos šiai Kinijos prekei nustatyto antidempingo muito.
Lietuvos muitinė patikrino 9 žiebtuvėlių importo atvejus nuo 2004 m. gegužės 1 d. iki 2006 m. rugpjūčio 31 d.
Nustatyta, kad klastojant prekių kilmę į Lietuvą buvo įvežta net 5,5 milijono žiebtuvėlių.
Šių metų sausį Lietuvos muitinės pareigūnai, iš Lietuvos bendrovės, kurios pavadinimas neskelbiamas, išieškojo 1 milijoną 142 tūkstančius 196 litus.
Muitinės departamento Pažeidimų prevencijos skyriaus vyriausioji inspektorė Žaklina Papartytė BNS sakė, kad paaiškėjus pažeidimui, bendrovė mokesčius sumokėjo geranoriškai.
REKLAMA